به گزارش پارس نیوز، مهران شاهین طبع در گفتگو با خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت تیم ملی بسکتبال پیش از اعزام به محل برگزاری بازی های آسیایی در اندونزی توضیح داد و با تاکید بر اینکه شرایط ملی پوشان برای حضور در این بازی ها خوب است، گفت که با پیش بینی و قول و قرار مدال و سکو، فشار کاذب برای آنها ایجاد نمی کند.

شرایط ملی پوشان بسکتبال خوب است
وی با ابراز رضایت از روند تمرینات تیم ملی بسکتبال خاطرنشان کرد: می توانم بگویم شرایط ملی پوشان خوب است، در کل روندی که از چند ماه پیش برای حضور در مسابقات انتخابی جام جهانی و بازی های آسیایی آغاز کردیم، رضایت بخش پیش رفت. امیدوارم بتوانیم نتایج خوبی هم در بازی ها بگیریم، همان طور که در رقابت های انتخابی جام جهانی نتیجه گرفتیم.

نهایی شدن ترکیب تیم ملی 48 ساعت پیش از اعزام به اندونزی
سرمربی تیم ملی بسکتبال با بیان اینکه ۴۸ ساعت پیش از اعزام به اندونزی ترکیب ۱۲ نفره مشخص می شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه فهرست اولیه ای که برای شرکت در بازی های آسیایی اعلام کردیم، کارمان را تا حد زیادی راحت کرده است، از این حیث که به لحاظ زمانی مشکلی برای معرفی ترکیب نداریم. در مورد برخی به جمع بندی نهایی رسیده ایم و شاید هم تا حدی ترکیب مشخص باشد اما در نهایت با اعمال برخی تغییرات و جابه جایی ها، دو روز پیش از اعزام ترکیب را اعلام می کنیم.

حامد حدادی را بدون مصدومیت می خواهیم
وی در مورد وضعیت مصدومیت بازیکنانی مانند حامد حدادی و وحید دلیرزهان گفت: به هر حال بسکتبال رشته پربرخوردی است و احتمال ایجاد آسیب دیدگی در آن برای بازیکنان خیلی زیاد است. در جریان اردوها و تمریناتی که داشتیم، برخی بازیکنان دچار آسیب دیدگی هایی شدند اما خوشبختانه وضعیت کلی همه آنها خوب است.

وی در این رابطه ادامه داد: تقریبا همه ملی پوشانی که دچار آسیب دیدگی شده بودند، امروز در وضعیت خوبی قرار دارند. حامد حدادی هم به نسبت قبل خیلی بهتر شده است. شاید نوع تمریناتش به خاطر شرایطی که دارد متفاوت باشد اما قطعا هدفمان این است که بتوانیم بدون مصدومیت او را در اختیار داشته باشیم حتی اگر مجبور باشیم تمریناتی سبک تر برای او لحاظ کنیم.

غیبت صمد و دیگر بازیکنان هماهنگ شده بود
شاهین طبع در بخشی از صحبت های خود با تاکید بر اینکه ملی پوشان بسکتبال چند ماه به صورت فشرده در اردوها و تورنمنت های مختلفی شرکت کردند، در مورد وضعیت صمد نیکخواه بهرامی و اینکه بعد از غیبت در دو تورنمنت چین مجددا در ترکیب اردونشینان قرار گرفت، توضیح داد.

وی در این زمینه یادآور شد: اینکه بازیکنان در جریان این اردوها فرصت برای رسیدگی به امور شخصی خود لازم داشتند کاملا طبیعی بود. این موارد را در مراحل مختلف اردویی در نظر داشتیم، هر چند که هماهنگ شدن آن کار ساده ای نبود. در مورد صمد هم باید بگویم این بازیکن اقامت کشور دیگری را دارد و باید در موعد مشخص در آنجا حاضر می شد. واقعا نباید بعد از ۵-۴ ماه حضور مستمر در تمرینات، یکی دو هفته به این بازیکن مرخصی می دادم؟، غیبت صمد در چین با هماهنگی بود.

تصمیماتی که در جریان اردوها گرفتم، منطقی بود
سرمربی تیم ملی بسکتبال همچنین تاکید کرد: هر یک از ملی پوشان زندگی شخصی خود را دارند. همواره تلاشم این بوده شرایط و مسائل شخصی و مشکلات ملی پوشان را درک کنم و فکر می کنم که تصمیماتم در این زمینه منطقی و درست بوده است. قطعا می خواهیم ملی پوشان را به طور کامل در اردو داشته باشیم به خصوص در این مقطع زمانی که لیگ تعطیل است اما نباید از مسائل شخصی آنها غافل شد. 

از همگروهی دوباره با فیلیپین استقبال می کردم
وی همچنین در مورد تیم ملی بسکتبال فیلیپین و اینکه بعد از کناره گیری از بازی های آسیایی مجددا به این بازی ها بازگشته اما برخلاف قبل که در گروه ایران بود، حالا در گروه D قرار گرفته است، گفت: البته اگر فیلپین باز هم در گروه ایران قرار می گرفت استقبال بیشتری از آن می کردم، چرا که در مراحل بعد از دوره مقدماتی به ما نمی خورد و حریف دیگر تیم ها می شد اما در کل از اینکه فیلیپین هم در بازی ها حضور دارد استقبال می کنم چون قطعا روی سطح کیفی مسابقات تاثیرگذار خواهد بود.

با قول و قرارِ مدال برای ملی پوشان فشار کاذب ایجاد نمی کنم
«با توجه به شرایط فعلی تیم بسکتبال و در آستانه بازی های آسیایی چه پیش بینی بابت عملکرد این تیم در این بازی ها دارید و فکر می کنید به کدامیک از سکوها نزدیک تر باشیم؟»، این پرسش پایانی خبرنگاری بود که شاهین طبع در پاسخ به آن گفت: اعتقادی ندارم که با پیش بینی و قول و قرار مدال و سکو فشار و استرس کاذب برای ملی پوشان ایجاد کنم. ما بازی به بازی پیش می رویم و در هر مرحله هم روی دیدارهای همان مرحله متمرکز خواهیم بود. در عین حال توجه داشته باشید که همه تیم ها با تدارکات و قدرت کامل در بازی های آسیایی شرکت می کنند. تلاش ما هم در رقابت با این تیم ها کسب نتیجه است.