به گزارش پارس نیوز، 

 تیم بسکتبال جوانان ایران در حالی از 14 مرداد ماه در مسابقات قهرمانی آسیا (انتخابی قهرمانی جهان آرژانتین) شرکت خواهد کرد که اردوهای تدارکاتی برون مرزی این تیم، یکی پس از دیگری لغو می‌شود.

محسن شاه‌علی، سرمربی تیم بسکتبال جوانان ایران در این باره گفت: مسابقات قهرمانی جوانان آسیا از 14 مرداد آغاز می‌شود و قرار بود که نخستین اردوی تدارکاتی ما از ابتدای فروردین شروع شود که بازیکنان به دلیل تعمیرات سالن و جابجایی فدراسیون با یک ماه تاخیر وارد اردو شدند. اردوی سوم نیز که باید از ابتدای خرداد تشکیل می‌شد به دلیل امتحانات بچه‌‌ها از امروز شروع شد.

او ادامه داد: طبق رایزنی‌های انجام شده قرار بود که تیم ملی به یکی از کشورهای کرواسی، بوسنی یا مونته‌نگرو برود که به دلیل مشکلات ارز، این سفر نیز لغو شد. علاوه بر این، مدتی قبل، چینی‌ها هم اعلام کردند که به خاطر جاری شدن سیل از برگزاری تورنمنت اطلس اسپورت، صرف نظر کرده‌اند.

شاه‌علی اظهار داشت: امیدوارم در زمان باقیمانده، بازی‌های تدارکاتی دیگری جایگزین این مسابقات لغو شده شوند چون تا تیم جوانان با چند تیم خوب دنیا بازی نکند، نتیجه گرفتن برای آن سخت خواهد بود. مردن از این تین انتظار نتیجه دارند. من در چند روزهای آتی با رئیس فدراسیون، نشستی خواهم داشت تا کشور یا کشورهایی برای جایگزینی معرفی شوند.