به گزارش پارس نیوز، 

پنجمین مرحله از مسابقات لیگ جهانی کاراته‌وان از صبح روز جمعه به میزبانی کشور ترکیه و در شهر استانبول با حضور بیش از 607 کاراته‌کا از ۶۳ کشور دنیا آغاز شده است.

مهدی خدابخشی نماینده وزن ۸۴ + کیلوگرم تیم ملی کاراته کشورمان با شکست تمام حریفان خود به فینال پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان ترکیه راه یافت و امروز(یک شنبه) در فینال نماینده کشور مقدونیه را  با نتیجه 7 بر سه شکست داد و دومین مدال طلا را برای تیم ملی کاراته ایران کسب کرد.

خدابخشی روز شنبه کار خود را پیروزی برابر «تورگوت حسنوف« از آذربایجان آغاز کرد و سپس «گوکان گوندوز» از ترکیه، «جورجیوس زانوس»، مهدی قراری زاده دیگر نماینده کشورمان و «میشله مارتینا» از ایتالیا را شکست داد و به دیدار نهایی راه پیدا کرد.

لازم به یادآوری، امیر مهدی‌زاده نماینده وزن ۶۰- کیلوگرم تیم ملی کاراته ایران در فینال مسابقات لیگ جهانی کاراته وان ترکیه به مدال طلا دست یافت. سیدعلی کریمی و بهمن عسگری نمایندگان اوزان 67 و ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته کشورمان در فینال مسابقات لیگ جهانی ترکیه به مدال نقره دست یافتند.

تیم ایران موفق به کسب 7 مدال برنز توسط طراوت خاکسار در وزن  55- کیلوگرم، امیررضا میرزایی در وزن  67 -کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب در وزن 84 -کیلوگرم، سامان حیدری در وزن  84 +کیلوگرم، کاتای تیمی بانوان با ترکیب( الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری)، کاتای تیمی اصفهان با ترکیب ( فاطمه چیذری، مریم کریمی و زهره میرزاخانی) و تیم اراک با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون شد.

انتهای پیام/