به گزارش پارس نیوز، 

رسول کربکندی مربی سرشناس کشورمان که حالا بیشتر به عنوان کارشناس فوتبال فعالیت می کند، در مورد شرایط ایران در جام جهانی 2018 روسیه گفت: «تا آنجا که من می دانم، وضعیت تمرینی تیم ملی خیلی خوب است و در کمپ مدرنی تمرینات را دنبال می کند. ما فاصله زیادی تا شروع جام جهانی نداریم و هر طور شده باید به بالاترین میزان از آمادگی رسیده باشیم. زمانی باقی نمانده که بخواهیم صرف آماده سازی بیشتر کنیم.»
او ادامه داد: «با این حال می دانم که خبرهای امیدوار کننده ای به گوش می رسد و بازیکنان از انرژی روحی و روانی بالایی بهره می برند. البته مسائلی در طول این دوره از رقابت ها و زمان اردوهای آماده سازی به وجود آمد اما حالا زمان خوبی برای مطرح کردن آن نیست. باید امروز فقط به فکر حمایت از تیم ملی باشیم. من می بینم که برخی فقط آیه یاس می خوانند و فکر می کنند ما با بدترین شرایط ممکن از جام جهانی برمی گردیم اما نباید زانوی غم بغل بگیریم بلکه باید به تک تک ملی پوشان انرژی بدهیم و از آنها حمایت کنیم.»

کربکندی در نهایت گفت: «من هم مثل همه ایرانی ها امیدوارم تیم ملی فوتبال کشورمان بتواند با ارائه بازی های درخشان، آبروداری کرده و از نام بزرگ ایران در جام جهانی دفاع کند. ما می توانیم کارهای بزرگی انجام بدهیم فقط کافی است به غیرت ایرانی که در وجود بازیکنان است، اعتماد کنیم.»