به گزارش پارس نیوز، 

گیلبرتو سیلوا که در زمان بازیگری با کاسمیرو هم پست بود، موفق شد قهرمانی جام جهانی 2002 را به همراه تیم ملی برزیل کسب کند. او نیز در تیمی با حضور ستاره هایی مثل رونالدو، ریوالدو و رونالدینیو، نقشی کلیدی داشت و حالا پیش بینی مشابهی درباره کاسمیرو دارد.

او گفت:" به نظر من اگر کاسمیرو بهترین هافبک دفاعی جهان نباشد، یکی از بهترین هاست. از وقتی بازنشته شده ام، هر بازیکنی در آن پست برای برزیل بازی کرده، نسبت به دیگری متفاوت بوده است.. با تمام احترامی که برای بازیکنانی که در آن پست بازی کرده اند قائلم ولی بازیکنان متفاوتی بوده اند. در یک مقطع پائولینیو با رامیرس آنجا بودند که سبک بازی مشابهی داشتند. با این حال هیچکدام وظیفه هافبک دفاعی را ایفا نمی‌کردند ولی کاسمیرو دقیقا می‌داند باید چه کار کند و به خوبی به کمک مدافعان می‌آید. همچنین پائولینیو را نیز آزاد می کند. او می‌تواند حمله کند و ترکیب بین این دو بازیکن خیلی خوب خواهد بود."

سیلوا که خود را کسی توصیف می‌کند که "پیانو را برای رونالدینیو، رونالدو و ریوالدو حمل می‌کرده"، در رابطه با قهرمانی سال 2002 گفت:" به نظر من کار راحتی بود. می‌دانستم کجا باید بازی کنم. می‌دانستم باید سخت تلاش کنم زیرا من توانایی رونالدینیو، رونالدو و ریوالدو را نداشتم. من توانایی های دفاعی داشتم و مشکلی در تیم نبود زیرا می‌دانستیم می‌توانیم به مهاجمان اعتماد کنیم."