به گزارش پارس نیوز، 

کیانوش رستمی دارنده مدال طلای بازی های المپیک ریو در خصوص رفع کامل مصدویتش اظهار داشت: بعد از مسابقات جهانی دنبال برطرف کردن آسیب دیدگی زانویم بودم. با کمک علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ، تمریناتم را پیگیری می‌کنم. پس از اینکه صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک شدند نگاه ویژه‌ای به ورزشکاران دارند که بسیار ارزشمند است. از حضورشان در سالن تمرینی تیم ملی وزنه برداری روحیه گرفتم.

وی ادامه داد: با انگیزه فراوان مثل سال‌های قبل تمریناتم را برای حضور در مسابقات انجام می‌دهم. آسیب دیدگی زیادی داشتم و انگار که دو سال از دنیای ورزش خداحافظی کرده بودم. هم اکنون برای شرکت در مسابقات آتی خود را آماده می‌کنم.

رستمی در خصوص هدفش برای آینده گفت: هدف اصلی‌ام شرکت در بازی‌های المپیک 2020 توکیو است تا مدال طلای المپیک را به دست آورم. زیباترین خواسته‌ای که دوست دارم برای کشورمان رقم بخورد کسب سومین مدال المیپکی‌ام است. دنبال گرفتن لقب پرافتخارترین ورزشکار نیستم. هادی ساعی پرافتخارترین ورزشکار است و خیلی دوست دارم مثل او به عنوان یکی از بهترین‌های ورزش ایران معرفی شوم.

رستمی در خصوص کسر سهمیه از وزنه‌برداری ایران در المپیک 202 توکیو تاکید کرد: کسر سهمیه وزنه‌برداری ایران در المپیک، اتفاقی بود که یک سری افراد با ندانم کاری‌ها و حرفه‌ای کار نکردن، باعث بروز این اتفاق تلخ برای ورزش و وزنه برداری کشورمان شدند. دو سال پیش ناراحتی خود را در مورد عدم حضور ورزشکاران روسیه در رقابت‌ها، ابراز کردم. اکثر آنها دوپینگی نبودند. ورزش آنها از حضور در مسابقات محروم شدند و امروز این اتفاق برای ما افتاده است.نباید فقط جایگاه خودمان را ببینیم. آرزویم این است تا بازی‌های المپیک، تمرینات مان را به نحو احسن انجام بدهیم و مثل سال‌های گذشته مدال‌های خوشرنگ به دست بیاوریم و دل مردم ایران را شاد کنیم .

رستمی با تاکید بر اینکه بهترین‌ها به بازی‌های المپیک می‌روند، اضافه کرد: شک نکنید باید بهترین‌ها به مسابقات بین المللی بروند و وزنه‌برداری ورزشی واضح است که با رکوردها، نفرات برتر مشخص می‌شوند. نسبت به اینکه چه وزنه ای را به ثبت رسانده اید، جایگاه‌تان را می‌سنجند.

قهرمان وزنه برداری جهان در خصوص تغییر روحیه‌اش بعد از مسابقات جهانی آمریکا نیز عنوان داشت: فضای ذهنی‌ام تغییر نکرده است و سعی می‌کنم کاری کنم که مردم کشورم نگران نباشند. وقتی سن و سال بالاتر می‌رود به طبع حرفه‌ای‌تر برخورد می‌کنید.

رستمی در خصوص سفرهایش به اروپا هم گفت: برای درمان زانویم به خارج از کشور می‌رفتم و آنجا فیزیوتراپی می‌کردم. در حال حاضر درد زانوم بهتر شده است و توانسته‌ام مجدداً تمرینات خود را دنبال کنم.

وی در خصوص اینکه باید از یک قهرمان المیپک الگوبرداری کنیم، گفت: یک قهرمان المپیک در کشور ما به چشم نمی‌آید ولی در سالن ورزشی همیشه به او احترام می‌گذارند. یک قهرمان المپیک تجربیات زیادی دارد که می‌توانیم از او چیزهای زیادی یاد بگیرم. اگر یک قهرمان المپیک در سالن وزنه برداری بیاید سعی می‌کنم یک بار تمرینش را ببینم و از او الگوبرداری کنم.

قهرمان المپیک در پایان خاطرنشان کرد: زمان خیلی چیزها رو تغییر می‌دهد اگر به زمان اعتقاد داشته باشیم، خیلی چیزها را می‌توانیم به دست بیاوریم و بهتر است عجول نباشیم، چون عجله کار خوبی نیست.