• لینک کوتاه
 • منبع: ورزش3 کد خبر: 427626

  تیم ملی ایران علیرغم سه پله سقوط، همچنان با اقتدار رتبه اول آسیا را در اختیار دارد و آرژانتین نیز مانند ماه های اخیر صدرنشینی در رنکینگ فیفا را تجربه می کند.​​​​​​​

  به گزارش پارس نیوز،

  در رده بندی فیفا در ماه فوریه، در جایگاه پنج تیم ابتدایی تغییری حاصل نشد و آرژانتین، برزیل، آلمان، شیلی و بلژیک همچنان رتبه های اول را به خود اختصاص داده اند که حضور دو تیم قاره آمریکای جنوبی در صدر جالب توجه است.

   

  با توجه به اختلاف امتیاز نسبتا زیادی که بین 5 تیم ابتدایی با رده های بعدی ایجاد شده است، احتمالا تا ماه های آتی نیز شاهد حضور همین کشورها در بالای جدول خواهیم بود. البته با توجه به اینکه رقابت های مقدماتی جام جهانی در پیش است، ممکن است جدول در آینده دستخوش تغییراتی شود.

  آرژانتین با پیروزی در بازی های آخر خود در رقابت های مقدماتی جام جهانی، شرایط خود را بهبود بخشید و فعلا کابوس عدم سقوط به روسیه از این تیم فاصله گرفته است اما برزیل که در سال 2016 برای اولین بار طعم شیرین قهرمانی در المپیک را تجربه کرد، شرایط خوبی برای صعود مستقیم به جام جهانی دارد.

   

  ژرمن ها نیز به سنت سالهای اخیر، همچنان جایگاه خود را در بین 3 تیم اول رنکینگ حفظ کده اند اما فاصله نسبتا زیاد با برزیل احتمالا باعث می شود آنها در ماه های آتی نیز قادر به صعود به رتبه دوم نباشند.

   

  در رتبه های بعدی، فرانسه با یک پله صعود در رتبه ششم قرار گرفت و کلمبیا به رتبه هفتم سقوط کرد. پرتغال علیرغم قهرمانی در یورو همچنان در رتبه هشتم قرار دارد و اروگوئه و اسپانیا نیز رتبه های نهم و دهم را به خود اختصاص دادند.

   

  اما در آسیا و به سان ماه های اخیر، همچنبن تیم ملی ایران در رتبه اول قرار دارد اما با 3 پله سقوط در رتبه سی و دوم قرار گرفته است.

   

  شاگردان کی روش با 798 امتیاز و اختلاف 107 امتیازی با تیم دوم، جایگاه خود در صدر آسیا را بیش از گذشته تثبیت کرده اند و بعید به نظر می رسد در ماه های آتی نیز جایگاه ایران دستخوش تغییر شود.

  در رتبه های بعدی، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و عربستان با اختلاف امتیازات بسیار کمی قرار دارند و نتایج آتی این تیم در رقابت های مقدمانی و مسابقاتی که در ماه فروردین پیگیری خواهد شد، نقش مهمی در رتبه های کشورهای نامبرده در ادامه سال 2017 خواهد داشت.

   

  ازبکستان، امارات، قطر، چین و سوریه، تکمیل کننده 10 تیم اول قاره پهناور آسیا هستند و رتبه های ششم تا دهم را به خود اختصاص داده اند.

   

  تیم ملی صدرنشینی رنکینگ فیفا

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها