26 اردیبهشت سال جاری اسامی 20 نامزد انتخابات ریاست فدراسیون اسکی اعلام شد که در بین آنها نام احمد سعادتمند که پس از استعفای ناصر طالبی به عنوان سرپرست، سکان هدایت این فدراسیون را بر عهده گرفت نیز دیده می‌شد. سعادتمند در شرایطی برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون اسکی ثبت نام کرد که طبق عرف موجود، وی برای حضور در عرصه انتخابات باید از سمت خود استعفا کند اما با گذشت چند هفته از ثبت نام نامزدها، سعادتمند همچنان بر مسند سرپرستی نشسته است. این تخلف آشکار در شرایطی در فدراسیون اسکی به چشم می‌خورد که نمونه‌هایی از این دست در ورزش ایران بارها رخ داده و شاید به خاطر همین است که خیلی این تخلف به چشم نمی‌آید.

نمونه این موضوع را در فدراسیون اتومبیلرانی شاهد بودیم، جایی که صیدانلو به عنوان سرپرست مشغول فعالیت بود و پس از مدتی برای حضور در مجمع انتخابات این فدراسیون ثبت‌نام کرد. وی نیز به کارش ادامه داد و در فاصله یک ماه مانده به برگزاری مجمع استعفای خود را اعلام کرد و گفته شد در همین محدوده زمانی چیدمان خاص خود را انجام داد و در نهایت هم در انتخابات پیروز شد و رای آورد.

با وجود اینکه مسئولان وزارت ورزش تاکید داشته و دارند که نفر اول فدراسیون و کسی که کار را مسئولیت را در همان زمان برعهده دارد، در انتخابات حضور پیدا نکند اما در مواردی سرپرست یا روسای فدراسیون‌ها بدون اینکه استعفا کنند همزمان در انتخابات ثبت‌نام کرده و خود مجمع را برگزار و در پایان نیز به عنوان رئیس انتخاب شدند. نمونه‌هایی همچون انتخابات کشتی که رسول خادم در حالی که سرپرست این فدراسیون بود انتخابات را برگزار کرد و در این انتخابات پیروز شد. سید مهدی هاشمی در فدراسیون تیراندازی نیز ماه‌ها به عنوان سرپرست مدیریت این فدراسیون را بر عهده داشت و بدون اینکه استعفایی بدهد، مجمع را برگزار کرد و در پایان رای‌گیری ریاست این فدراسیون را برعهده گرفت. این در حالی است که حتی در بحث فدراسیون فوتبال که دست وزارت ورزش خیلی باز نیست، نصرالله سجادی بارها از لزوم انتخاب سرپرست برای برگزاری انتخابات این فدراسیون صحبت کرده بود.

در مقابل این تخلفات آشکار، در فدراسیون جودو به محض ثبت نام رشید خدابخش به عنوان نامزد انتخاباتی وی را در شرایط استعفا قرار دادند تا از سمت سرپرستی فدراسیون جودو کنار برود، چراکه ادامه همکاری خدابخش تخلف بود. پس از استعفا هم سایت وزارت ورزش و جوانان که در خبری که بلافاصله آن را از روی خروجی خود برداشت، «سوءمدیریت» را دلیل استعفای وی اعلام کرد و نوشت: «سرپرست سابق فدراسیون جودو به دلیل سوء مدیریت مجبور به استعفا شد». این کار در نوع خود بسیار عجیب  بود و شاید به همین دلیل هم ترجیح داده شد بلافاصله از روی سایت وزارت برداشته شد.

حالا نمونه این موضوع را در فدراسیون اسکی شاهد هستیم. جایی که سرپرست فدراسیون برای ریاست ثبت نام کرده و در این مدت نیز احکام قابل توجهی را برای اعضای خانواده اسکی به امضا رسانده است. در این جا این موضوع در ذهن شکل می‌گیرد که قانون می‌تواند در جایی که به نفع برخی افراد نیست تغییر یا تفسیر شود، قانونی که حالا به صورت دوگانه با آن برخورد می‌شود.

در این میان البته شنیده می‌شود که سعادتمند در انتخابات شرکت نمی‌کند. به همین دلیل اصراری برای بر استعفای او نیست که اگر این شنیده‌ها صحت داشته باشد این سؤال وجود دارد که چرا از حالا انصراف خود را از انتخابات اعلام نمی‌کند تا حداقل قانون به شکل صحیحی رعایت شود؟