• لینک کوتاه
 • منبع: مهر کد خبر: 373159

  در حالی که انتظار می‌رفت کمیته فوتسال و کمیته فنی در آستانه مسابقات جام جهانی با هماهنگی زمینه موفقیت تیم ملی را رقم بزنند اما به یکباره اختلافات طرفین مجددا سر باز کرد.

  به گزارش پارس نیوز،

  دیگر اختلافات کمیته فوتسال و کمیته فنی و توسعه بر هیچکس پوشیده نیست؛ اختلافاتی که از بدو تاسیس کمیته فنی آغاز شد و در طول این مدت بارها در مسائل مختلف خودش را نشان داده است.

  این اختلافات چند ماه پیش از جام ملتهای آسیا در انتخاب سرمربی تیم ملی اوج گرفت و هر دو طرف نظرات مختلفی را در این زمینه ارائه می‌کردند. این اختلافات به جایی رسید که حتی سیدرضا افتخاری که خودش پیشنهاد تاسیس کمیته فنی را داده بود، از این کمیته کنار کشید تا در جلسات کمیته فنی با عباس ترابیان روبرو نشود!

  هرچند با انتخاب سیدمحمد ناظم الشریعه به عنوان سرمربی تیم ملی و عملکرد خوب این تیم در مسابقات گرندپری برزیل و قهرمانی در جام ملتهای آسیا، این اختلافات به سایه رانده شد، ولی آشتی صوری عباس ترابیان و سیدرضا افتخاری بیش از چند ماه دوام نیاورد.

  در روزهایی که تیم ملی فوتسال باید خودش را برای حضور در مهمترین تورنمنت فوتسالی دنیا یعنی جام جهانی آماده کند و کمتر از ۹۰ روز دیگر فرصت دارد، تاول اختلافات کمیته فنی و کمیته فوتسال یکبار دیگر ترکید تا نگرانی‌ها از اختلاف طرفین و تاثیر آن روی تیم ملی بیشتر شود.

  با مرور اتفاقات چند ماه گذشته می‌توان ریشه اختلافات دوباره ترابیان و افتخاری را در سه موضوع اساسی دسته بندی کرد.

  اولین مشکل از جایی شروع شد که رئیس کمیته فوتسال دیداری را با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ترتیب داد تا از عملکرد بازیکنان تیم ملی در جام ملتهای آسیا و قهرمانی در این جام، تقدیر کند. در حالی که خیلی از چهره‌های فوتسالی توسط افتخاری به این مراسم دعوت شده بودند، از ترابیان برای حضور در این مراسم دعوت نشد؛ هرچند رئیس کمیته فنی و توسعه از راه‌های دیگر به این جلسه رفت و حتی برای تقدیر از ملی پوشان روی سِن رفت!

  مورد دوم، تک روی‌های افتخاری در تصمیمات کلان فوتسالی است. به عنوان مثال رئیس کمیته فوتسال در انتخاب سرمربی تیم ملی حرف خودش را زد و به نظر کمیته فنی توجه نکرد. این اتفاق برای تیم‌های پایه در حال تکرار است و افتخاری قصد دارد بدون مشورت با کمیته فنی، کادر فنی تیم‌های زیر ۲۰ و ۱۷ سال را معرفی کند.

  اما آخرین و مهمترین موضوعی که خشم عباس ترابیان را در پی داشت، به سفر وی با تیم تاسیسات دریایی به مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های جهان مربوط بود. ترابیان که نقش پررنگی در فراهم کردن شرایط حضور تاسیسات در جام باشگاه‌های جهان داشت، با درخواست مسئولان این باشگاه سفر به قطر را در برنامه داشت ولی سیدرضا افتخاری بعد از آنکه متوجه این موضوع شد، به شدت واکنش نشان داد. افتخاری با نوشتن نامه‌ای تند به مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گلایه شدیدی از ترابیان انجام داد و او را به انجام کارهای پنهانی و لابی با باشگاه‌ها متهم کرد. اقدامی که در نهایت باعث شد تا ترابیان نسبت به تصمیمات کمیته فوتسال و تیم ملی انتقادات تندی را انجام بدهد.

  افتخاری روز دوشنبه اعلام کرد که کمیته فنی با کمیته فوتسال همسو نیست و برای همین به تاج هم اعلام کرده نمی تواند این شرایط را تحمل کند. از سوی دیگر عباس ترابیان هم قصد دارد جلسه ای را با مهدی تاج ترتیب بدهد تا تکلیف فعالیت کمیته فوتسال و حوزه اختیاراتش را مشخص کند. باید دید آیا رئیس جدید فدراسیون فوتبال می‌تواند اختلافات روسای کمیته فوتسال و کمیته فنی و توسعه را که همدیگر را به موازی کاری متهم می‌کنند، حل کند یا خیر.

   

  ایران فوتسال مشکلات
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها