• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34143

  علی فیروزی سرمربی سابق تیم فوتبال صنعت نفت آبادان معتقد است مدیر این باشگاه با مجموعه‌ای از اتفاقات از پیش طراحی شده او را تحت فشار قرار داده بود تا از کارش کنار برود. فیروزی می‌گوید" سفارش خاص یک بازیکن نیمکت نشین" برای بازی کردن در هفته‌های پایانی، گم شدن برگه قراردادش در فدراسیون و پیشنهاد عبدالله ویسی برای مدیریت فنی از جمله این اقدامات بوده است.

  به گزارش پارس علی فیروزی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص برکناری اش از سرمربیگری تیم فوتبال صنعت نفت آبادان اظهار داشت: همه دیدند که تیم صنعت نفت عملکرد رو به رشدی داشت ولی به یکباره مدیر باشگاه تصمیم گرفت مرا برکنار کند. دو مربی پرتغالی در ۲۲ هفته فقط یک برد به دست آوردند؛ من هم در عرض هفت هفته یک پیروزی به دست آوردم. شرایط تیم ما رو به بهبودی بود ولی اجازه ندادند کارمان را انجام بدهیم.

  وقتی در بیمارستان بودم دنبال جایگزینم بودند
  وی ادامه داد: هفته ها قبل دنبال عوض کردن و اخراج من بودند. ناصر گودرزی مدیرعامل باشگاه مدت ها دنبال این کار بود. حتی زمانی که در بیمارستان بستری بودم، متوجه شدم که ایشان دنبال جایگزین من است. او بیماری مرا بهانه کرده بود و دنبال یک مربی دیگری می گشت در حالی که می توانست حرفه ای تر عمل کند و اجازه می داد ابتدا از بخش مراقبت های ویژه مرخص شوم و سپس دنبال مربی برود.

  دنبال بهانه بودند، ویسی را پیشنهاد دادند
  سرمربی سابق صنعت نفت با بیان اینکه مسئولان این باشگاه دنبال بهانه ای برای اخراجش بودند، یادآور شد: بعد از بازی با داماش عنوان کردند که عبدالله ویسی باید مدیر فنی تیم باشد. با وجود اینکه ویسی رفیق صمیمی خودم است ولی به مسئولان باشگاه گفتم که مسئول فنی تیم من هستم و به هیچ کس اجازه دخالت در امور فنی و بازی نمی دهم.

  اصرار مدیر باشگاه به بازی دادن دروازه بان نیمکت نشین
  فیروزی در ادامه به تلاش مدیر باشگاه برای برکناری اش اشاره کرد و گفت: بعد از آنکه با پیشنهاد باشگاه برای حضور ویسی مخالفت کردم، آنها بحث یک بازیکن نیمکت نشین را پیش کشیدند. در حالی که دروازه بان جوان و بومی ما عملکرد خوبی در هفته های گذشته بخصوص در بازی با فولاد خوزستان داشت، مدیر باشگاه اصرار داشت که از حبیب دهقانی در درون دروازه استفاده کنم. من برای دهقانی احترام زیادی قائلم ولی وقتی دروازه بان ما عملکرد خوبی داشت، دلیلی نمی دیدم از دهقانی استفاده کنم.

  سد راه منافعشان بودم
  وی افزود: با وجود من خواسته های مدیر باشگاه عملی نمی شد. در واقع من سد راه خواسته های مدیر باشگاه و چند نفر دیگر بودم و وقتی آنها دیدند که منافعشان را تامین نمی کنم مقابلم ایستادند. با ایجاد مسائلی که ذکر کردم تمرکزم را بر هم زده و در نهایت در روزهای تعطیلی اخراجم کردند. اعضای هیات مدیره همگی مخالف اخراجم بودند و آنها در این تصمیم شخصی ناصر گودرزی مدیرعامل باشگاه نقشی نداشتند.

  کنار این تیم سکته کردم!
  سرمربی سابق صنعت نفت ادامه داد: در روزهایی مرا اخراج کردند که دسترسی به رسانه ها کمتر بود. در نهایت روز چهارم فروردین برگه ای به من دادند که علت اخراجم عدم نتیجه گیری ذکر شده بود. این در حالی است که از روز اول هم گفته بودم نمی توانم شق القمر کنم. من حتی کنار این تیم سکته کردم ولی اینگونه رفتار کردند!

  رابط باشگاه و فدراسیون مانع تراشی می کرد
  فیروزی در پاسخ به این سئوال که گفته می شود به خاطر نداشتن مدرک A مربیگری از کارش برکنار شده است، تاکید کرد: من کلاس مربیگری A آسیا را در سال ۱۳۷۶ پشت سر گذاشتم ولی بنا به دلایلی موفق نشدم مدرکم را بگیرم. سال پیش که با استقلال اهواز بودم کارت مربیگری ام صادر شد و حتی کمیته آموزش فدراسیون فوتبال و مهدی محمد نبی دبیر فدراسیون این مسئله را تایید کردند. با این حال قبل از بازی با گهر دورود جلوی مرا گرفتند و گفتند به خاطر مدرک مربیگری نمی توانم روی نیمکت بنشینم. من می دانستم که این مانع تراشی زیر سر سه نفر است که یکی از آنها در واقع رابط باشگاه نفت با فدراسیون به حساب می آید.

  برگه قراردادم در سازمان لیگ گم شد!
  وی خاطرنشان کرد: بعد از بازی با گهر به فدراسیون رفتم و قرار شد جلسه ای بین من، علی کاظمی دبیر سازمان لیگ، مهدی محمد نبی دبیر فدراسیون و مرتضی محصص در این خصوص برگزار شود. البته نبی به خاطر درگیر بودن مسائل تیم ملی به این جلسه نیامد ولی در آن جلسه محصص تایید کرد که من در دوره مربیگری A حضور داشته ام و صدور کارتم بلامانع است. این برگه را به همراه زارع یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه نفت به سازمان لیگ بردیم و تحویل شهبازی دادیم ولی شهبازی اعلام کرد که برگه قراردادم در سازمان لیگ نیست! این اتفاق هم زیر سر همان رابط باشگاه با فدراسیون بود که در راستای تحت فشار قراردادنم صورت گرفت. البته در بازی های بعدی بدون مشکل روی نیمکت نشستم.

  حرف های زیادی برای گفتن دارم
  فیروزی در پایان تاکید کرد: فضایی را برایم ایجاد کردند تا تمرکزم به هم بخورد و تیم نتیجه نگیرد چون با بودن من خواسته های مدیر باشگاه عملی نمی شد. در آبادان دنبال پول و شهرت نبوده ام و می دانم که مردم تیمشان را عاشقانه دوست دارند ولی متاسفانه عده ای می خواهند تیم سقوط کند. حرف های زیاد دیگری برای گفتن دارم که در وقت مناسب آنها را بازگو خواهم کرد.

   

  بازی بیمارستان تیم ملی دروازه بان سازمان لیگ صنعت نفت صنعت نفت آبادان فوتبال مرتضی محصص نفت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها