• لینک کوتاه
 • کد خبر: 333843

  دو کشور همسایه اروگوئه و آرژانتین در پی این هستندکه میزبانی جام جهانی 2030 را به طور مشترک به دست بیاورند.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، جام جهانی 2030 قرار است بار دیگر در آمریکای جنوبی برگزار شود و هنوز درباره میزبان این دوره از رقابت ها تصمیمی گرفته نشده است.

  در همین رابطه مائوریسیو ماکری رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین در کنفرانس مشترک خود با تابار وازکوئز رئیس فدراسیون فوتبال اروگوئه شرکت کرد و از برنامه این دو کشور برای میزبانی مشترک جام جهانی در صدمین سالگرد شروع مسابقات خبر داد.

  آخرین باری که دو کشور به صورت مشترک میزبان جام جهانی بودند به سال 2002 بر می‌گردد جایی که دو کشور آسیایی کره و ژاپن میزبانی این رویداد بزرگ را بر عهده داشتند.

  جام ژول ریمه در سال 1930 برای نخستین بار در اروگوئه برگزار شد و در دیدار فینال بود که اروگوئه موفق شد با نتیجه 4-2 از سد آلبی سلسته عبور کند. هر کدام از این دو کشور، سابقه دو قهرمانی در مسابقات را دارند و در سال های اخیر تلاش های زیادی برای کسب میزبانی جام جهانی انجام داده اند.

  اروگوئه و آرژانتین رقابت نزدیکی با هم دارند و اغلب بازی های این دو تیم به دلیل حساسیت بالا به یک جنگ در زمین فوتبال تبدیل می شود. کری هواداران فوتبال دو کشور باعث شده است تا خبر همکاری این دو در جام جهانی 2030 جالب شود.

   

  آرژانتین جام جهانی رئیس فدراسیون رقابت ژاپن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها