~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری ایسنا مرتضی محصص در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به استعفای ناگهانی محمد خاکپور سرمربی تیم ملی امید پس از قهرمانی در رقابت‌های زیر 23 سال غرب آسیا اظهار کرد: استعفای خاکپور یک تصمیم شخصی بوده است. هم او و هم کمیته فنی این فرصت را خواهند داشت که در مورد این مسئله فکر کنند. کمیته فنی باید ببیند دلیل استعفای خاکپور چه بوده است و اینکه سرمربی تیم ملی امید چه می‌خواهد؛ چرا که همین کمیته فنی بود که وینگادا را برکنار و با حمایت از خاکپور او را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرد.

وی ادامه داد: به زودی جلسه کمیته فنی در این زمینه برگزار می‌شود تا در این رابطه تصمیم‌گیری شود. انتظارات از تیم امید با این مقام قهرمانی بالا رفته و قطعا حریفان برنامه گسترده‌ای را برای رویارویی با تیم ما خواهند داشت. همچنین باید بدانیم که در گروه سختی با حضور تیم‌های سوریه، چین و قطر قرار گرفته‌ایم. باید قطعا با برنامه‌ریزی و تصمیمات بهتر عمل کنیم تا بتوانیم نتایج مناسب را به دست بیاوریم.

رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در پاسخ به اینکه این اتفاق پس از قهرمانی تیم امید شائبه‌های مختلفی را ایجاد کرده است، تصریح کرد: با شناختی که از خاکپور در مدت اخیر کسب کرده‌ام فکر نمی‌کنم که برای این کار برنامه‌ای از قبل چیده شده باشد. ما در شرایطی هستیم که نباید وارد مشکلات داخلی شویم و اصلا چنین مشکلاتی را ایجاد کنیم. باید ببینیم دلیل واقعی استعفای خاکپور چه بوده و شاید دلایل اعتراضش قانع‌کننده باشد.

محصص افزود: خوش‌بین هستم که تیم امید کارش را با خاکپور ادامه دهد و در این زمینه تلاش خواهیم کرد چرا که در مدت اخیر مربی موفقی بوده و تیم امید مسیر رو به پیشرفتی داشته و بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشته است. ما در شرایطی هستیم که باید به موفقیت فوتبال کشور فکر کنیم و با تصمیمات منطقی در جهت پیشرفت گام برداریم و از تصمیمات احساسی پرهیز کنیم.