~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری ایسنا ملی‌پوش بسکتبال ایران درباره اینکه دقایق زیادی در پست پنج تیم ملی نیز بازی می‌کند، اظها‌ر کرد: با این که پست تخصصی من نیست، ولی سعی می‌کنم انجام وظیفه کنم و آنچه که مربی از من خواسته است را انجام دهم. به‌ هر‌ حال به عنوان یک ملی‌پوش دوست دارم حتی اگر کوچکترین کمکی از دستم بر می‌آید آن را انجام دهم و در خدمت تیم ‌ملی ایران باشم. این که من در چه پستی بازی کنم را سرمربی تیم ‌ملی تعیین می‌کند و من وظیفه دارم زمانی که وارد زمین می شوم با قدرت آنچه که از من خواسته شده را انجام دهم، چرا که می دانم همه ما تلاش می‌کنیم تا به آنچه که می‌خواهیم دست پیدا کنیم.

حسن‌زاده ا‌دا‌مه‌ داد: همه تیم در این مدت تلاش کردند، از خانواده‌هایشان دور بودند و با قدرت در این مسابقات شرکت کردند تا بسکتبال ایران دوباره المپیکی شود. من نیز به عنوان یکی از اعضای این تیم هر کاری که بتوانم انجام خواهم داد و امیدوارم که نقش موثری داشته باشم.

ملی‌پوش پست چهار ایران با بیان این مطلب که انگیزه زیادی دارد، به ایسنا گفت: من در این چند سال خیلی سختی کشیدم و تا جایی که می‌توانستم تلاش کردم تا دوباره بتوانم جایگاهم را در تیم ‌ملی به دست بیاورم. همه اینها با خواست خدا بوده که بتوانم دوباره پیراهن مقدس تیم کشورم را بر تن کردم و در کنار بهترین‌ها به میدان بروم. تلاش می‌کنم تا بتوانم تاثیرگذار و در نهایت شاهد موفقیت تیم ملی باشم.

حسن زاده در پاسخ به این سوال که چقدر آقای باوئرمان در شاداب، هماهنگ و تیمی بودن عملکرد ملی‌پوشان تاثیرگذار بوده است؟ گفت: واقعا شاهد عملکرد خوبی از تیم هستیم. آقای باوئرمان همیشه تاکید می‌کند تا تیمی کار کنیم و از تمامی پتانسیل‌ بازیکنان استفاده می‌کند. او نقش بسیار زیادی داشته و جدا از این که یک مربی بزرگ است به نظرم یک روانشناس خوب نیز هست و من واقعا تحت تاثیر او قرار گرفته‌ام و از کار کردن با این مربی لذت می‌برم. مطمئنا تاثیر کار او نیز در تیم ‌ملی هر روز بیشتر از دیروز دیده می‌شود. او به خوبی می داند چطور از توانایی بازیکنان استفاده کند.

ملی‌پوش فصل گذشته د‌انشگا‌ه آ‌زا‌د در پایان به ایسنا، گفت: همه بازیکنان در هر زمانی که وارد میدان می‌شوند، با تمام توان تلاش می‌کنند تا تیم موفق شود. هدف ما رسیدن به المپیک بوده و هست و همه برای آن مبارزه می‌کنیم. امیدوارم این روند با ثبات ما تا انتهای مسابقات ادامه داشته باشد و بتوانیم دل مردم را با قهرمانی در آسیا شاد کنیم. من هم به عنوان یکی از ملی‌پوشان هر چه که در توان دارم می گذارم تا پرچم کشورم به اهتزاز در بیاید.

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال ایران در دو بازی نخست خود برابر ژاپن و هند به پیروزی رسید و فردا در سومین مسابقه در ساعت 5 صبح به مصاف مالزی می‌رود.