به گزارش پارس به نقل از خبرآنلاین، این پیشکسوت فوتبال در گفت‌وگوی خود توضیح می‌دهد که در سال 1345 چه اتفاقی افتاده است. البته جباری چند بار در طول مصاحبه می‌گوید سال‌ها از آن بازی گذاشته و جزئیاتش به یادش نمی‌آید.

آقای جباری، علی فتح‌الله‌زاده گفته استقلال 8 گل به پرسپولیس در سال 1345 زده. واقعاً پرسپولیس بوده؟

بله، همین باشگاه پرسپولیس بود. ولی بگذارید کمی برایتان توضیح بدهیم. باشگاه شاهین مدتی محروم بود. پس از پایان محرومیت این باشگاه، تعدادی از پرسپولیسی ها از جمله همایون بهزادی به شاهین ملحق شدند. وقتی شاهین محروم شد، پرسپولیس شروع به کار کرد و پس از اینکه محرومیتش به پایان رسید، تعدادی از بازیکنان به این تیم رفتند و تعدادی هم در پرسپولیس ماند. فکر کنم آنها که رفتند در حد سه - چهار نفر بودند و بقیه در پرسپولیس به کارشان ادامه دادند.

مطمئن هستید آن تیم، همین پرسپولیس بود؟

بله، مطمئن هستم. پرسپولیس دیگری وجود نداشت. الان در ذهنم نیست که چه بازیکنانی در پرسپولیس آن زمان بازی می کردند. من پیر شده‌ام ولی به زودی اسامی کامل تیمشان را می‌گویم.

شما چند گل در بازی زدید؟

این را هم یادم نیست.

علی جباری

دو گل نزدید؟

نمی‌دانم، واقعاً به یادم نمی‌آید. سال‌های زیادی از آن بازی گذشته است.

مگر بازی مهمی نبود؟

چرا؛ اتفاقاً ورزشگاه امجدیه هم در آن روز پر از تماشاگر بود ولی من سنم بالا رفته و واقعاً یک چیزهایی را یادم نمی‌آید. تنها چیزی که یادم می‌آید این است که پس از محروم شدن شاهین، پرسپولیسی‌ها به پیکان رفتند. یک دوره سه ماهه هم در این تیم بودند و در اروپا هم اردو زدند. منتهی آقای عبدو از آنها خواست که به پرسپولیس بروند. همان زمان شاهین هم داشت کم کم شروع به کار می‌کرد و چند بازیکن به این تیم رفتند و بقیه ماندند. این چیزهایی است که من به یادم می‌آید.

چرا تا الان هیچکدام درباره این بازی حرف نزدید و به ناگهان یادتان افتاد؟

ما که اینطوری نیستیم برای 6 گل زدن جشن بگیریم. مگر ما برای سه تا سه تا زدن جشن گرفتیم؟ این کارها درس نیست. چرا گل زدن را افتخار می‌دانند؟ افتخار زمانی به دست می‌آید که شما پرچمتان بالا می‌رود و روی سکو می‌روید. گل زدن افتخار نیست. بایرن به ایران آمد و 6 گل خورد و رفت. الان باید جشن بگیریم که به این تیم 6 گل زده‌ایم؟ این که افتخار نیست.

برایشان اهمیت دارد که دربی را با 6 گل برده‌اند.

من فکر می‌کنم کمبود دارند که چنین جشنی می‌گیرند. به هر حال در آسیا افتخاری بدست نیاورده‌اند و می‌خواهند اینطوری خودشان را مطرح کنند. استقلال دو بار قهرمان آسیا شده است. دو بار هم نایب قهرمان شده و به مقام سومی رسیده است. پرسپولیسی‌ها چطور؟ من شنیده‌ام می‌گویند اینها که برای سال‌ها قبل است. چرا شما یک بار مقام نیاورده‌اید؟ اصلاً تا به حال شده نزدیک سکوی آسیا شوید؟ با اینهمه دبدبه و کبکبه و حمایت صدا و سیما و مطبوعات، پرسپولیس یک بار در آسیا روی سکو نرفته است. حتی نزدیک سکو نشده است. یعنی چه که قهرمانی‌های استقلال مربوط به قبل بوده است؟

بعضی از استقلالی‌ها می‌گویند دربی سال 52 واقعی نیست. نظر شما چیست؟

بالاخره ممکن است یک روز تیمی 6 گل بخورد. همانطور که گفتم بایرن هم آمد ایران و 6 گل خورد. به خدا این جشن و پایکوبی ندارد.