ردیابی گوشی سرقتی خاموش امکان پذیر است؟ هر کدام از ما ممکن است در معرض دزدیده شدن تلفن همراهمان قرار بگیریم. برای این اتفاق پارس نیوز بهترین اقداماتی که می توانید انجام بدید را در اختیارتان قرار داده است.

ردیابی گوشی خاموش چگونه ممکن است؟

درواقع مهم نیست گوشی شما ios باشد یا android یا هرسیستم عامل دیگری، مهم این است که همیشه یک سیستم عامل دوم در آن وجود دارد که در پس زمینه کار می‌کند و کسی آن را نمی‌بیند.

ردیابی گوشی سرقتی - ردیابی گوشی سرقتی خاموش

این سیستم عامل مربوط به قطعه مودم تلفن همراه است. وظیفه فراهم سازی ارتباط موبایل با اپراتور مخابراتی سیمکارت را دارد.

اگر تلفن همراه را روی حالت هواپیما قرار دهید، بازهم این سیستم عامل اضافی در پس زمینه فعال است و تنها تفاوتی که این حالت این دارد این است که سیگنال‌های سیمکارت برای گوشی فرستاده نمی‌شوند و به همین دلیل هم هست که تماس‌ها و پیام‌های ورودی در حالت هواپیما غیر فعال می‌شوند؛ اما این به معنای خاموش شدن سیستم عامل مودم نیست و همچنان امکان ردیابی تلفن همراه وجود دارد.

با در آوردن سیمکارت گوشی ردیابی نمی‌شود؟!

شاید فکر کنید که اگر سیمکارت را بیرون بیاورید دیگر امکان ردیابی گوشی شما وجود ندارد. این یک اشتباه محض است چون با درآوردن سیمکارت هنوز هم اطلاعات مختلفی به روش هایی گوناگون از گوشی ارسال می‌شوند. پس هنوز هم امکان ردیابی گوشی شما وجود دارد.

خاموش کردن گوشی

ممکن است بگویید “خب گوشی را خاموش می‌کنم تا دیگر اطلاعاتی به بیرون ارسال نکند” اما باید بگویم باز هم در اشتباهید. اگر گوشی شما به نوعی ویروس به نام PowerOffHijack آلوده شده بود چه؟!

زمانیکه شما دکمه خاموش شدن گوشی خود را انتخاب می‌کنید PowerOffHijack فعال می‌شود. این بدافزار انیمیشنی غیرواقعی مبنی بر اینکه گوشی خاموش می‌شود را به شما نشان می‌دهد. اما در واقع گوشی هنوز روشن است و دارد برای مدیران خود و هکر‌ها اطلاعات ارسال اطلاعات می‌کند.

ردیابی گوشی سرقتی خاموش

ردیابی گوشی سرقتی خاموش آیفون

به سایت iCloud.com بروید و با اپل آی‌دی خود را وارد کنید سپس بر روی همه‌ی دستگاه‌ موبایل‌تان کلیک کنید. حالا تلفن گمشده خود را از لیست انتخاب کنید. خواهید دید که نقشه‌ای با محل گوشی‌تان روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. اگر موبایل‌تان به سرقت رفته است به پلیس گزارش دهید و اگر جایی آن را جا گذاشتید به محل روی نقشه بروید.

ردیابی گوشی سرقتی خاموش اندروید

موبایل اندروید گمشده را می‌توان از طریق مدیر دستگاه اندروید بیابید. برای پیدا کردن موبایل‌تان کافی است به سایت Find My Device بروید و با استفاده از حساب Google که با گوشی شما در ارتباط است وارد سیستم شوید. سپس محل گوشی شما بر روی نقشه ظاهر خواهد شد.

ردیابی گوشی سرقتی - ردیابی گوشی سرقتی خاموش

اگر موبایل‌تان به سرقت رفته است به پلیس گزارش دهید و اگر جایی آن را جا گذاشتید به محل روی نقشه بروید. اگر نقشه نشان می‌دهد که گوشی شما در این نزدیکی‌ها است، روی «پخش صدا» کلیک کنید. دستگاه تا ۵ دقیقه آینده شروع به زنگ زدن (حتی اگر موبایل‌تان سایلنت باشد) خواهد کرد.

چگونه می‌توانم موبایل گمشده‌ ام را قفل کنم؟

قفل صفحه نمایش یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از اطلاعات تلفن شما است. توصیه اریک فلورانس، تحلیلگر امنیت سایبر در SecurityTech، به شما این است که برنامه‌های بانکی و عکس‌های خصوصی شما، نباید در دسترس افراد سودجو و سارق بیفتد. بنابراین بهتر است اگر موبایل‌تان قفل صفحه ندارد، از راه دور آن را قفل کنید. در ادامه با این مراحل آشنا می‌شویم.

راهی برای قفل صفحه آیفون:

۱. ورود به سیستم. (icloud.com)

۲. روی منوی دستگاه در بالای صفحه کلیک کنید.

۳. آیفون گمشده خود را انتخاب کنید.

۴. روی «حالت از دست رفته» کلیک کنید.

۵. شماره تماس را انتخاب کنید.

۶. روی «بعدی» کلیک کنید.

۷. پیامی را که می‌خواهید یابنده یا سارق موبایل شما بخواند را تایپ کنید.

۸.روی «انجام شده»کلیک کنید.

راهی برای قفل صفحه موبایل اندروید:

۱. با استفاده از حساب Google که با گوشی شما در ارتباط است وارد سیستم شوید.

۲. دستگاه موبایل مورد نظر را در بالای صفحه نمایش انتخاب کنید.

۳. روی «دستگاه امن» کلیک کنید.

۴. پیامی را که می‌خواهید یابنده یا سارق موبایل شما بخواند را تایپ کنید.

۵. روی «دستگاه امن» کلیک کنید.

آیا اطلاعات ذخیره شده بر روی یک گوشی همراه را می توان از طریق جیمیل پاک کرد؟

بسیاری از افراد پس از اینکه گوشی موبایل خود را گم می کنند یا گوشی همراه آنها دزدیده می شود نگرانی بسیاری در خصوص اطلاعات خصوصی ذخیره شده بر روی تلفن همراه خود هم چون عکس های شخصی، ویدیو ها و موارد دیگر هستند، نگرانی کاربران زیادی برای به سرقت رفتن اطلاعات خصوصی سبب شده است که امروزه در ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل قسمت دیگری نیز برای پاک کردن تمامی داده ها و اطلاعات ذخیره شده بر روی یک گوشی موبایل به سرقت رفته یا مفقود شده از راه دور ایجاد شده است که شما می توانید از این قابلیت جیمیل نیز استفاده کنید.

گوگل مپ - ردیابی گوشی سرقتی خاموش

آیا ردیابی گوشی سرقتی خاموش از طریق گوگل مپ امکان پذیر است؟

علاوه بر روش هایی که در قسمت های قبل تر برای ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل به شما معرفی کرده ایم. در این قسمت می خواهیم به یکی از متداول ترین پرسش های کاربران در خصوص گوگل مپ بپردازیم، شاید برای شما نیز تا به حال این سوال پیش آمده باشد که آیا می توانیم با استفاده از گوگل مپ موقعیت مکانی یک گوشی موبایل دیگر را ردیابی کنیم یا نه؟

در پاسخ به این سوال اساسی می توان گفت که بله این امکان برای ردیابی گوشی های موبایل از طریق گوگل مپ به تازگی برای کاربران گوگل تعبیه شده است، در آخرین بروز رسانی گوگل مپ شما می توانید از این قابلیت کاربردی گوگل مپ برای مکان یابی گوشی موبایل خود یا شخص دیگری استفاده کنید.

ردیابی گوشی سرقتی خاموش با نرم‌افزارهای جانبی

اپلیکیشن‌های زیادی برای ردیابی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و معایبی هستند. البته بعضی از افراد هدفشان از نصب برنامه‌های جانبی، ردیابی گوشی اعضای خانوادهشان هست برای این کار هم نرم‌افزار‌های متعددی وجود دارد. شما می‌توانید برای ردیابی گوشی اعضای خوانوادتان از نرم‌افزار Life360 Family Locator استفاده کنید.

این اپلیکیشن رایگان است و قابلیت‌های ویژه‌ای دارد از جمله ردیابی لحظه‌ای و همچنین این اپلیکیشن قابلیت پیام رسانی نیز دارد.

ردیابی با سامانه کشوری همیاب۲۴

همیاب ۲۴ یک راهکار عالی برای ردیابی کالاهای سرقتی یا گمشده شما است. سامانه کشوری همیاب۲۴ تحت حمایت : معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، کلانتری‌ها، اصناف موبایل و کامپیوتر سراسر کشور و بیش از ۸۵۰۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت فعالیت می‌کند.

شما می‌توانید از طریق گزینه استعلام کالا با وارد کردن شماره IMEI موبایل/تبلت و یا شماره سریال دیگر کالاهای دیجیتال به طور همزمان از رجیستر بودن و سرقتی نبودن کالا مطلع شوید. این گزینه در واقع به شما کمک می‌کند تا هنگام خرید کالای دست دوم از رجیستر بودن و سرقتی نبودن کالا اطمینان حاصل کنید و خریدی امن را تجربه کنید.

کالای ثبت شده شما در بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری‌ها و کالاهای ثبت شده در همیاب ۲۴ جستجو و به شما اطلاع رسانی می‌شود.

ردیابی گوشی روشن از طریق سیم کارت

ردیابی سیم کارت ایرانسل

 1. با مراجعه به دفاتر پشتیبانی ایرانسل درخواست مسدودسازی سیم‌کارت را بدهید
 2. تا گذشت 5 روز از مسدودسازی صبر کنید.
 3. بعد از گذشت 5 روز کد *6101# را با یک خط ایرانسل شماره‌گیری کنید
 4. بارکد یا شماره 15 رقمی به اسم IMEI را که بر روی جعبه گوشی مفقودشده است را وارد کنید
 5. بلافاصله پیامکی تحت عنوان:{ درخواست شما ثبت شد، پاسخ ظرف 48 ساعت از طریق پیامک ارسال خواهد شد} دریافت خواهید کرد
 6. بعد از گذشت 2 روز کاری نتیجه ردیابی طی پیامکی برای شما ارسال خواهد شد
 7. اگر نتیجه مثبت بود، شما باید با مراجعه به مراجع قضایی درخواست پیگیری سیم‌کارت خود را از طریق کد پیگیری که با پیامک نتیجه مثبت برای شما ارسال‌شده را دهید و مدارک و حکم‌هایی را که از مراجع قضایی دریافت می‌کنید را به شرکت ایرانسل ارسال کنید تا در اولین فرصت شرکت ایرانسل نیز با کمک پلیس بتواند سیم‌کارت و موبایل سرقت شده شمارا پیدا کند
 8. اگر نتیجه منفی بود، شما می‌توانید پس از گذشت 5 روز کاری از زمان دریافت پیامک دوباره درخواست ردیابی سیم‌کارت خود را بدهید.

ردیابی سیم کارت همراه اول

 1. با مراجعه به دفاتر پشتیبانی همراه اول درخواست مسدودسازی سیم‌کارت را بدهید
 2. تا گذشت 10 روز از مسدودسازی صبر کنید
 3. بعد از گذشت 10 روز کد *111*2141# را با یک خط همراه اول شماره‌گیری کنید
 4. بارکد یا شماره 15 رقمی به اسم IMEI را که بر روی جعبه گوشی مفقودشده است را وارد کنید
 5. بلافاصله پیامکی تحت عنوان:{ درخواست شما ثبت شد، پاسخ ظرف 48 ساعت از طریق پیامک ارسال خواهد شد} دریافت خواهید کرد
 6. بعد از گذشت 10 روز کاری نتیجه ردیابی طی پیامکی برای شما ارسال خواهد شد
 7. اگر نتیجه مثبت بود، شما باید مبلغ 300.000 تومان را به‌حساب شرکت همراه اول وارد کنید تا این شرکت کد ره‌گیری را در اختیار شما بگذارد بعد از دریافت کد ره‌گیری شما می‌توانید از طریق مراجع قضایی و با ارائه کد ره‌گیری حکم‌ها و برگه‌های لازم را دریافت کرده و در اولین فرصت نسبت به ارسال آن‌ها به شرکت همراه اول اقدام کنید
 8. اگر نتیجه منفی بود شما می‌توانید بلافاصله اقدام به ثبت درخواست مجدد کنید، اما باید توجه داشته باشید که در هر دوره شما از طریق هر خط همراه اول فقط یک‌بار می‌توانید درخواست ردیابی گوشی را دهید.

پیدا کردن گوشی - ردیابی گوشی سرقتی خاموش

ردیابی سیم کارت رایتل

۱- جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی ابتدا برای مسدود کردن سیم‌کارت اقدام نمایید.

۲- سپس شماره IMEI دستگاه خود را به سرشماره ۶۱۰۱ پیامک نمایید.

3- پس از ثبت موفق شماره سریال، از شما درخواست می‌شود تا در صورتی‌که در زمان مفقودی دستگاه از سیم‌کارت رایتل استفاده می‌کردید شماره‌ آن را ارسال و در غیر اینصورت، عدد ۰ را ارسال نمایید.

باید یکی از بازه‌های زمانی اشاره شده در زیر را جهت ردیابی دستگاه خود انتخاب نمایید:

عدد ۱: از ۱۰ روز گذشته تا ابتدای روز جاری (هزینه ۱۰۰۰ ریال)

عدد ۲: از ابتدای روز جاری تا ۱۰ روز آینده (هزینه ۱۰،۰۰۰ریال)

عدد ۳: از ۱۰ روز گذشته تا ۱۰ روز آینده (هزینه ۱۱،۰۰۰ ریال)

 با ارسال عدد ۱ نتیجه ردیابی بعد از ۲۴ ساعت برای شما ارسال خواهد شد.

اگر عدد ۲ یا ۳ را انتخاب کنید هر زمان که نتیجه ردیابی مثبت شود، به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد و در صورت منفی بودن حداکثر بعد از ۱۰ روز پاسخ اعلام می‌شود.

4- در آخر بعد از کسر هزینه، درخواست شما جهت ردیابی در سیستم ثبت می شود.