مدیرعامل شرکت فیسبوک، مارک زاکربرگ برای جذب اینفلوئنسرهای بیشتر در در این شرکت اعلام کرد؛ تا سال ۲۰۲۳ از پلتفرم‌هایی که در این شبکه اجتماعی فعالیت تبلیغاتی می‌کنند سهامی دریافت نمی‌کند.

زاکربرگ در پستی در پیج فیسبوک گفت، باز درآمد حاصل از مراسم‌های آنلاین پولی، اشتراک هواداران و محصول خبری مستقل جدید فیس بوک تا سال ۲۰۲۳ سود نخواهد گرفت. همچنین زاکربرگرگ پیش از این قول داده بود تا اواخر امسال از درآمد تولیدکنندگان محتوا سهمی نگیرد.

زاکربرگ با اشاره به کاهش مصرف اپل در کل محصولات فروخته شده از طریق برنامه‌هایی که کاربران از طریق فروشگاه App خود بارگیری کرده‌اند، نوشت: "وقتی ما سهمی از درآمد را معرفی می‌کنیم، کمتر از ۳۰ ٪ این سهم را شرکت  اپل و بقیه سهامداران می‌گیرند. ما همچنین یک رابط پرداخت جدید راه اندازی کرده ایم تا سازندگان بتوانند ببینند که هزینه و مالیات شرکت‌های مختلف چگونه بر درآمد آن‌ها تأثیر می‌گذارد."

فیسبوک تا سال 2023 سهامی دریافت نخواهد کرد!

انتقاد فیسبوک از عملکرد شرکت اپل

پست زاکربرگ آخرین حادثه درگیری طولانی مدت بین فیسبوک و اپل است که اوایل بهار امسال هنگامی که اپل یک به روزرسانی حریم خصوصی ارائه داد که می‌تواند به تجارت تبلیغات فیسبوک آسیب برساند. به طور کلی، فیسبوک و دیگر سازندگان برنامه از کنترل شدید اپل بر App Store انتقاد کرده‌اند، در حالی که اپل شرکت‌هایی را که مدل‌های تجاری آن‌ها برای فروش تبلیغات مربوطه به پیگیری فعالیت کاربر متکی هستند، انتقاد کرده است.