ناسا برای دستیابی به تاریخ پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب در تاریخ ۳۱ اکتبر تلاش می‌کرد، اما مجبور است سفر رصدخانه علوم را به فضا یک بار دیگر به تاخیر بیندازد و خوشبختانه، پرتاب ممکن است فقط چند هفته بعد و در نوامبر یا اوایل دسامبر انجام شود.

به گفته Ars Technica، عوامل مختلفی برای تعیین تاریخ جدید پرتاب این تلسکوپ فضایی وجود دارد و مدیر خدمات پرتاب تلسکوپ به خبرنگاران گفت که حمل و نقل وب، آمادگی موشک و فضاپیما در پرتاب تلسکوپ مهم است.

به گفته توماس زوربوچن رئیس علوم آژانس، پس از آزمایش گسترده ناسا و پیمانکار اصلی پروژه، در نزدیکی بسته بندی تلسکوپ یک ظرف حمل و نقل قرار دارد و پس از ورود وب به فرودگاه فضایی در گویان فرانسه، آماده سازی آن برای پرتاب ۵۵ روز طول می‌کشد و این بدان معناست که پنجره پرتاب در اوایل اواسط ماه نوامبر خواهد بود.

آخرین جزئیات از زمان پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب

همچنین مسئله موشک Ariane ۵ وجود دارد که قرار است Webb را از زمین منتقل کند و از ماه اوت گذشته به دلیل مشکلی در نمایشگاه محموله وجود داشت، Arianespace ارائه دهنده خدمات راه اندازی می‌گوید این مشکل با طراحی مجدد برطرف شده است و آزمایشات برای جولای و آگوست برنامه ریزی شده تا اطمینان حاصل شود مسئله قبل از راه اندازی وب حل خواهد شد.

اعمال تاخیر در پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا

بهتر است بدانید که تاثیر شیوع ویروس COVID-۱۹ بر عملیات این فضاپیما تاثیر گذاشته است و همانطور که ارس تکنیکا در یادداشتی گفته، واکسن‌ها هنوز به طور گسترده در گویان فرانسه موجود نیستند و فعالیت بیشتر می‌تواند با گسترش قابل توجه ویروس کرونا مختل شود.

تاخیر چند هفته‌ای زیاد نیست و با توجه به اینکه زمان شروع اولیه آن در حدود سال ۲۰۰۷ بود. هنوز هم دلایل خوش بینی برای ارسال آن وجود دارد.