به گزارش پارس نیوز، 

وب سایت ها تشکیل یافته از چند اجزا می باشند که هاست یکی از مهمترین آنهاست. هاست در واقع فضایی است مشخص در وب که بصورت اختصاصی برای آن سایت در نظر گرفته شده و اطلاعات سایت بر روی آن قرار می گیرد. اگر تمایل دارید که اطلاعات جامع و کاملی در خصوص هاست داشته باشید دعوت می کنیم حتما این مطلب را مطالعه نمایید.

هاست چیست؟

هاست یا به شکل صحیح تر وب هاست به معنی میزبانی وب می باشد. هاست ها بخش مشخص یا تمام یک سرور هستند که در سطح وب دارای اعتبار دسترسی است. اگر بخواهیم بصورت کامل در این خصوص صحبت کنیم قبل از هر چیز می بایست شما را با دیتاسنتر، سرور و شبکه آشنا کنیم. دیتاسنتر محلی است که سرور در آن نگهداری و میزبانی می شود. معمولا دیتاسنترها دارای شبکه قدرتمند و سریع هستند که بتوانند پاسخگوی درخواست های ارسالی به سرور باشند. سرور نیز کامپیوتری قدرتمند است که بر اساس میزان منابع مورد نیاز سایت ها می تواند از یک تا هزاران سایت را در آن واحد میزبانی نماید. سرورها به وسیله آی پی اختصاصی به شبکه اینترنت متصل شده و با همان آدرس در دسترس قرار می گیرند. هر هاست که در سرور ایجاد می شود دارای یکسری مقادیر DNS می باشد که با تنظیم کردن آن بر روی دامنه، سایت با محتوای موجود در هاست در دسترس قرار می گیرد. هاست ها بر اساس کاربری، نوع معماری و کانفیگ و ... دارای انواع مختلفی هستند که مهمترین دسته بندی آنها به لحاظ سیستم عامل می باشد. بر همین اساس هاست ها به لحاظ کلی غالبا دو نوع هستند: هاست ویندوز و هاست لینوکس

تفاوت هاست لینوکس و هاست ویندوز

تفاوت اصلی هاست لینوکس و هاست ویندوز در سیستم عامل مورد استفاده آنهاست. همانطور که از نام آنها پیداست برای هاست لینوکس از توزیع های سیستم عامل لینوکس و برای هاست ویندوز از توزیع های سیستم عامل ویندوز استفاده می شود. معمولا اغلب ابزارهای مورد استفاده در هاست لینوکس بصورت رایگان و متن باز هستند اما در هاست ویندوز اغلب موارد بصورت هزینه ای می باشد. رایگان و متن باز بودن سیستم عامل، وب سرور و زبان مورد استفاده که php می باشد موجب شده تعداد سایت های مبتنی بر php بیشتر از سایت های مبتنی بر ASP.NET باشد که زبان اختصاصی مورد ارائه مایکروسافت می باشد.

بهترین شرکت ارائه دهنده هاست لینوکس

در کشور ما نیز هاست لینوکس از محبوبیت بیشتری نسبت هاست ویندوز برخوردار است. شرکت میزبان فا در میان شرکت های برتر هاستینگ کشور قرار دارد که سرویس های مورد ارائه آنرا می توان جزو بهترین سرویس میزبانی در داخل کشور دانست. همچنین لازم به ذکر است طرحی ویژه توسط میزبان فا ارائه می شود که راه اندازی سایت را بسیار آسان کرده است. به این صورت که شما تنها با خرید هاست با دوره پرداخت سالانه می توانید از دامنه و قالب رایگان به همراه نصب و راه اندازی رایگان آنها بهره مند شوید. برای خرید هاست از میزبان فا تنها کافیست به لینک زیر مراجعه نموده و اقدام به ثبت سفارش نمایید.

سفارش هاست سی پنل ایران