اما هوآوی بعد از چند روز این خبر را به‌طور رسمی تایید کرد. بعد از عرضه سری Huawei P30 در شانگهای، «ریچارد یو» مدیرعامل هوآوی گفت که فروش تراشه‌های  5Gبه خود اپل بستگی دارد: «هوآوی مشکلی با فروش تراشه‌های 5G به اپل ندارد. هرچند دولت ایالت متحده ما را تحریم کرده، بنابراین حتی اگر اپل بخواهد از این تراشه‌ها استفاده کند، قطعا محدود خواهد شد!»

IMG_20190417_115254_557

پیش از این گزارش‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه اپل برای خرید یک تراشه 5G به مشکل برخورده است. اپل فکر می‌کرد که اینتل ظرفیت رساندن به موقع تراشه‌ها را دارد اما پیشرفت آن‌ طبق انتظار پیش نرفت. از سمت دیگر شرکت کوالکام هم یک تراشه 5G دارد که با ظرفیت‌های موجود می‌تواند تولیدش کند. با این حال با درگیری‌های قانونی بین این دو شرکت (کوالکام و اپل)، مذاکره برای رسیدن به توافق برای اپل سخت خواهد بود.

سامسونگ هم به‌خاطر نداشتن ظرفیت تولید تراشه به تعدادی که اپل نیاز دارد، نمی‌تواند این کار را انجام دهد. گزینه دیگر مدیا تک است اما ظاهرا اپل با آن‌ها در این زمینه همسو نیست.

به عنوان گزینه‌ای دیگر، اپل می‌تواند آیفون‌های مجهز شده به تراشه Balong 5000 5G را خارج از آمریکا بفروشد و منتظر یک تراشه جایگزین برای بازار آمریکا بماند.

IMG_20190417_115256_310

اگر اپل نتواند سال بعد آیفونی مجهز به 5G معرفی کند، در بلندمدت زیان‌هایی زیادی خواهد دید، چرا که به مدت دو سال پیاپی از رقابتی به این مهمی دور خواهد بود. اگر هر دو شرکت (اپل و هوآوی) به توافقی دست پیدا کنند، برای هر دو شرکت موقعیت برد-برد خواهد بود.