به گزارش پارس نیوز، 

تماس های مزاحمت هر ساله میلیون ها کاربر آمریکایی را از سراسر دنیا آزار می دهد و همواره محصولات و خدمات مختلفی برای این دسته افراد ارائه می شود. کافی است نگاهی به سرچ گوگل در مورد راهکاری جلوگیری از تماس مزاحمان تلفنی بیاندازیم تا ببینیم این افراد چه روش هایی را در پی گرفته اند.

خود گوگل نیز در اقدامی در دستیار صوتی اش، ابتدا تماس های ورودی را چک کرده و سپس آن را از فیلتر کاربر می گذارند. این قابلیت جدید گوگل Call screen نام دارد که به تازگی در موبایل های پیکسل 3 که هفته گذشته رونمایی شد گنجانده شده و کاربر توسط ان می تواند تماس های ناخواسته را به طور خودکار قطع کرده یا از آن اجتناب کند.

شناسایی مکالمات جعلی و مزاحم

پتنت جدید صبت شده از اپل نیز در همین راستا نشان می دهد که در تلاش برای پیدا کردن راهی است که به سادگی بتواند تماس گیرنده های مزاحم را شناسایی کرده و به طور بالقوه و خودکار تماس آنها را قطع کند. این ویژگی “شناسایی اطلاعات مکالمه جعلی” نامیده می شود و به وضوح شامل ابزار پیشنهادی برای تلفن همراه برای شناسایی شماره های تماس گیرنده جعلی است.

 این امر به خصوص برای بازاریابان تلفنی و سایر تماس گیرندگانی که قصد مزاحمت دارند بسیار مناسب است. این افراد مدام با شماره های مختلف به شما زنگ می زنند و احتمال بیشتری وجود دارد که به تماس آنها پاسخ دهید. گفته شده است که اپل این پتنت را در ماه آوریل  سال  ۲۰۱۵ میلادی ثبت کرده، اما روز پنج شنبه جزئیات آن را منتشر کرده است. در این حق امتیاز اپل سیستمی را تعریف کرده است که در آن موبایل تماس های ورودی را بررسی می کند تا از اصلی یا جعلی بودن آنها اطمینان حاصل کند.

اطلاعاتی که این سیستم می تواند شناسایی کند، عبارتند از عوامل شناسایی تجهیزات شبکه، سرور و همینطور جزئیات مرتبط به اطلاعات روتر و هشداری که از طریق این سیستم به گوشی کاربر به صورت نوتیفیکیشن ارسال خواهد شد.

اپل حق امتیازهای زیادی را برای محصولات خود به ثبت می رساند که برخی از آنها را نیز عملی نمی کند. باید دید این پتنت جدید در نهایت در گوشی های آیفون اجرا خواهد شد یا خیر. نظر شما در مورد چنین ابزارهایی چیست؟