به گزارش پارس نیوز، 

امروز ویدئویی از یک سرقت منتشر شد که نحوه ی دزدی آن بسیار ساده و سریع صورت گرفت و بعد از چند ساعت خبرگزاری ها و وب سایت های خبری این موضوع را مورد بررسی قرار داده و متوجه شدند که این سرقت در روز یکشنبه صورت گرفته است. در این دزدی پنج نفر جوان وحود داشتند که یکی از ان ها راننده بوده و چهار نفر دیگر که در ویدئو تصاویرشان وجود دارد در این سرقت ۲۶ فقره گوشی و مک بوک دزدیده شده است که ارزشی در حدود بیست و هفت هزار دلار داشتند. این اموال سرقتی شامل آیفون های نسخه ششم ،هفتم و هشتم و آیفون ایکس بوده است و مک بوک هایی نیز که در روی میز ها بوده است نیز ربوده شده است.

این ویدئو منتشر شده آنقدر سریع است که برای متوجه شدن موضوع باید چندین بار این ویدئو را دید. شاید بیشتر کاربران در مورد دزدی از یک فروشگاه بزرگ ذهنیت یک سرقت مسلحانه را خواهند داشت که با ترفند های جالب تمام اموال و دارایی های نمایندگی را سرقت می کردند اما این چند نوجوان با استفاده از سرعت خود و شوکه شدن کارکنان به این اقدم دست زدند. آیفون ایکس ، آیفون هشت و … مواردی است که هر نوجوانی را وسوسه می کند اما این موضوع در عین یک سرقت ناراحت کننده کمی جالب نیز به نظر می رسد نکته جالب توجه در این سرقت مقاومت یک جوان در کنار درب است که سارقین آن را مجروح می کنند و فرار می کنند.

البته نظر پلیس ایالت کالیفرنیا نیز جالب است و اعتقاد دارد این باند تبهکاری با تجربه بودند زیرا به نظر می رسد این سرقت بسیار مشابه دزدی های دیگری است که در آن منطقه صورت گرفته است . هنوز این چند جوان دستگیر نشده اند و تحت تعقیب هستند اما اگر پلیس بتواند آن ها را دستگیر کند به نظر انگیزه های جالبی را بیان خواهند کرد که علاوه بر مسائل مادی چه انگیزه های دیگری داشته اند. اما به هر حال این اتفاق برای کمپانی اپل بسیار نگران کننده است. البته با توجه به پوشش و سرعت این سارقین باید دید پلیس چگونه می تواند این نوجوانان را دستگیر کند.