با توجه به ضرورت رأی اعضای شورای پروانه نمایش -که غالبا دارای رویکردهای اصول‌گرایانه‌ هستند- برای صدور پروانه اکران فیلم از یک سو، و از سوی دیگر محتوای قابل تامل فیلم توقیفی «خانه پدری»، این سوال ایجاد شده که چرا اعضای این شورا پروانه نمایش فیلم سینمایی مذکور را صادر کرده‌اند؟

در این حالت احتمال اعمال نفوذ از سوی بخش‌های دیگری وجود دارد که با نشر اخباری این فرضیه امروز تقویت شد. اخباری مبنی بر اعمال نفوذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در صدور پروانه نمایش این فیلم سینمایی که توسط خبرگزاری فارس منتشر شد.  اخباری که نشان می‌دهد اکثریت اعضای شورای نمایش با اکران عمومی این فیلم مخالف بوده‌اند، اما نهایتا با اعمال نفوذ مسئولین وزارت ارشاد و سازمان سینمایی مجوز نمایش این فیلم صادر شده است.

سینما , سینمای ایران , سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری ,

اما سئوالی که همچنان اذهان را با خود درگیر کرده است ، عدم مصاحبه و گفت‌وگوی اعضای شورای پروانه نمایش با خبرنگاران و توضیح درباره چرایی بروز این مسئله است.چرا برخی از اعضای شورا از پاسخ به این سوال طفره می‌روند؟ آیا اعضای این شورا با اکران این فیلم واقعا مخالف بوده‌اند؟ به راستی چرا تاکنون حاضر به‌ گفت‌وگو با خبرنگاران نشده‌اند؟

ترکیب اعضای شورای پروانه نمایش را آقایان حسن خجسته ، محمد احسانی، حسین کرمی، جمال شورجه، مجید رضابالا، کمال تبریزی، رضا پورحسین، محمد هادی کریمی و حجت الاسلام خاموشی تشکیل می‌دهند.