به گزارش پارس نیوز، 

حسن رحیم پور ازغذی در همایشی با عنوان 'دانشجو، مبارزه و خدمت ' در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: چگونه است شما از وقتتان می گذرید و به کمک محرومان به اردوی جهادی می روید، مگر شما نیازهای مادی و مالی ندارید چرا به فکر دیگران هستید؟ متاسفانه از نظر جامعه این رفتارها پذیرفته نیست .

وی ادامه داد: امروز با گذشت سالها از پیروزی انقلاب اسلامی ماهیت دانشگاهها تغییر کرده و به هیچوجه قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست. از طرفی جمعیت کشور دو برابر اما جمعیت دانشجویان 50 برابر بیشتر شده و تحول بزرگی در دانشگاهها اتفاق افتاده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دهها هزار دانشجوی دختر و پسر علاوه بر افتخار بر دینی و مکتبی بودن، می روند برای مستضعفان نوکری می کنند. تیپهای روشنفکرنما این اقدامات جهادی را افتخار نمی دانستند حتی هنوز هم برخی از این چهره های دانشگاهی خود را از فقرا و محرومان کنار می کشند.

وی افزود: این اقدامات خیر تنها آثار معنوی ندارد بلکه این روابط انسانی حسنه به پیشرفت اقتصادی جامعه نیز می انجامد.

رحیم پور ازغدی در ادامه به دو دیدگاه فکری در ابتدای انقلاب نیز اشاره و بیان کرد: بازرگان لیبرال مذهبی و بهشتی انقلابی و عمده اختلافات در سطح جمهوری اسلامی در آن دوران مربوط به تفاوت این دو دیدگاه بود. الان هم در سطوحی شبیه به همین اختلافات بین مسئولان نظام وجود دارد.

وی ادامه داد: شهید بهشتی معتقد بود در داخل مملکت باید فعالیتها را از بعد بروکراتیک خارج کرد. یعنی اقدامات باید انقلابی انجام شود مثل همین اقدامات جهادی شما که اگر نهادهای کشوری بخواهند آن را انجام دهند دیر، بد و ناکارآمد انجام می شود هرچند این نهادها نیت خوبی داشته باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دولت آقای بازرگان راهی را می رفت که با مقتضیات جامعه انقلابی همخوانی نداشت، دولت وی دولت کارمندی بود نه انقلابی. الان هم اختلاف در حکومت بر سر همان مسائل مورد اختلاف بهشتی و بازرگان است.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: 'دانشجو، مبارزه ، خدمت' شعار محوری بسیج دانشجویی است. در این گفتمان مبارزه با کم کاری و اشرافیت مسئولان، مبارزه با سیاهنمایی دستاوردهای انقلاب و مبارزه با ضدانقلاب و در یک کلام مبارزه خستگی ناپذیر دانشجو برای تعالی انقلاب و ظهور حضرت حجت(ع) مورد نظر است.

هادی باادب افزود: خدمت دانشجویان به رشد علم و فناوری در سنگر دانشگاه، خدمت به محرومان و نظام مقدس جمهوری اسلامی در این شعار پیگیری می شود. خدمتی که به منزله دو بال عروج و پیشبرد جنبش دانشجویی است.

همایش 'دانشجو، مبارزه ، خدمت' به میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با حضور هزار دانشجوی بسیجی همزمان با 16 آذر 'روز دانشجو' برگزار شد.

انتهای پیام/