به گزارش پارس نیوز، 

علی برجی کارگردان نمایش«خاک شیرین» در خصوص مضمون نمایشنامه نمایش «خاک شیرین» گفت: این نمایش در خصوص مادران و همسران چشم انتظار شهدای گمنام است که شناسایی و پیدا می‌شود. این مضمون در قالب یک قصه عاشقانه تعریف می‌شود که در روز‌های اول جنگ، «نوری» یک معلم جوان شمالی به دنبال نامزدش به مرز کردستان می‌آید تا نامزدش که در یکی از روستا‌ها معلم است با خودش ببرد که به دنبال آن اتفاقاتی رخ می‌دهد....

وی در خصوص نحوه انتخاب بازیگران عنوان کرد: به دلیل گویش‌های خاص در این نمایش، تلاشمان این بود هنرمندانی را انتخاب کنیم که بتوانند به راحتی با این گویش‌ها صحبت کنند. من سه بازیگر کردزبان می‌خواستم، ولی الان فقط یکی از آن‌ها کرد زبان است و دو بازیگر دیگر بهار ارجمند و محمدرضا آزادفر با تلاش خود سعی کردند تا جایی که می‌توانند گویش خود را نزدیک به لهجه و زبان کردی کنند.

این کارگردان افزود: محمد بی ریا که نقش «نوری» را بازی می‌کند، بالغ بر ۱۰ الی ۱۵ نمایش با یکدیگر همکاری داشتیم و من شناخت کاملی از بازی و اخلاقیات او داشتم و خوشحالم که در کنار این دوستان این نمایش را تولید کردم.

برجی در خصوص مدت زمان تمرین این نمایش گفت: تمرین «خاک شیرین» حدود دو الی دو ماه و نیم طول کشید تا این اثر آماده بازبینی و اجرای عموم شد.

این کارگردان در خصوص حمایت مسئولان تصریح کرد: واقعیت این است که ما از انجمن تئاتر دفاع مقدس که تهیه کننده اثر است، درخواست سالن کردیم تا آن را به روی صحنه ببریم. محمودرضا فراهانی با بضاعت شخصی پشتوانه این کار ارزشی شدند که خودشان هم در این نمایش بازی می‌کنند. وقتی این متن را خواندند برای حمایت از این نمایش اعلام آمادگی کردند.

کارگردان «خاک شیرین» در خصوص استقبال مخاطبان تصریح کرد: این اثر به این دلیل که یک کار کمدی عاشقانه است و با مخاطب ارتباط خوبی ایجاد می‌کند و امیدواریم که مورد استقابل مخاطبان قرار بگیرد.

وی در خصوص برنامه‌های آتی خود بیان کرد: نمایش «چهل» به کارگردانی حمید اصغری تتماج و با همکاری مرکز هنر‌های نمایشی در حال تولید است و به زودی خبر‌های تکمیلی اطلاع رسانی خواهد شد.

برجی در پایان گفت: از مسئولان، مرکز هنر‌های نمایشی، انجمن تئاتر انقلاب دفاع مقدس، حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی خواهش می‌کنم که شرایطی را فراهم کنند تا بتوانیم این اثر را در شهر‌های دیگر کشورمان به روی صحنه ببریم و ما از این بابت اعلام آمادگی می‌کنیم. از همین تریبون از مسئولان معاونت فرهنگی خانواده سپاه دعوت می‌کنم به دیدن این کار بیایند و اگر کار را دوست داشتن این امکان را فراهم کنند که این نمایش در شهر‌های دیگر نیز اجرا شود.

گفتنی است، نمایش «خاک شیرین» به نویسندگی حامد مکملی و با بازی بهار ارجمند، محمد بی ریا، محمدرضا آزادفر، بهزاد رحمتی، محمود رضا فراهانی سهیل قاسم خانی، سلیمان مختاری، حسین دهنوی، محمدجواد مقصودی و سینا حسامی فر تا هفتم دی ماه در تماشاخانه سرو به روی صحنه خواهد رفت.

انتهای پیام/