به گزارش پارس نیوز، 

«اصغر فارسی» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو طی سخنانی در این مراسم، به استعداد «باباپنهان» در سرودن اشعار در وصف و ثنای اهل بیت (ع) و همچنین اشعار طنز اشاره کرد.

وی افزود: «باباپنهان» طنزپردازی بسیار توانا، چیره دست و منحصر به فردی بود که به موضوعات مختلف اجتماعی، فکاهی و سیاسی می پرداخت.او با اشعار اندکی که در وصف و ثنای اهل بیت و امام حسین (ع) سروده، برای همیشه در یاد و خاطره ها باقی خواهد ماند.

وی در ادامه به نقل از امام صادق (ع) گفت: شاعرانی که در وصف اهل بیت (ع) شعر می سرایند، از روح القدس الهام می گیرند.

رایزن فرهنگی کشورمان در باکو به اشتراکات دو کشور اشاره کرد و گفت: ملت دوست و همسایه ایران و جمهوری آذربایجان اشتراکات فرهنگی، تاریخی و دینی فراوانی دارند که این نمایندگی فرهنگی نیز در جهت توسعه بیش از پیش همکاری های بین دو کشور تلاش می کند.

در ادامه این مراسم نویسندگان، روشنفکران و شاعران کشور آذربایجان در خصوص استعداد این شاعر توانا و خاطرات با وی سخنرانی و شعر سرودند و در پایان نیز قطعات مقامی با اشعار باباپنهان اجرا شد.

یاد آور می شود آتابابا مددزاده شاعر طنزگوی آذربایجانی سال 1948 در روستای کردخانی شهر باکو چشم به جهان گشود و شجاعت و بی پروایی در طنزپردازی و پرداختن به معضلات اجتماعی و سیاسی از ویژگی های بارز وی بود.

مددزاده با تخلص «بابا پنهان» در سن 56 سالگی در سال 2004 در باکو دارفانی را وداع گفت و از وی چهار دیوان شعر به یادگار مانده است.

انتهای پیام/