به گزارش پارس نیوز، 

در بخش فراخوان‌های مردمی نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، خانواده شهید سیدمحمد علی‌شاه موسوی گردیزی جایزه‌ای را برای بهترین اثر این جشنواره با موضوع «افغانستان» اهدا می کند.

سیدمحمد علیشاه موسوی گردیزی، پزشک و مجاهد افغانستانی است که ۱۳ مرداد ماه سال جاری در جریان حمله انتحاری به مسجد ولایت پکتیای این کشور همراه با ده ها نفر دیگر شهید شد.

موسوی گردیزی که به «چمران افغانستان» شهرت دارد، چندین سال را در زندان های بگرام افغانستان و گوانتانامو گذرانده است. وی در کتابش حقایق ناگفته از زندان گوانتانامو و بخشی از رفتارها و شکنجه های آمریکایی ها را افشا کرده است.

دبیرخانه نهمین جشنواره عمار در کنار بخش رقابتی خود، در بخش جدید «فراخوان‌های مردمی» از تمام موسسات، تشکل‌های مردمی و افراد حقیقی دعوت کرده است موضوعات و دغدغه‌های مدنظرشان را در حوزه تولید، در قالب فراخوان‌ از سینماگران بخواهند و به فیلمسازانی که بهترین اثر را در این موضوعات تولید کرده‌اند هدیه‌ای مادی یا معنوی اختصاص دهند.

دبیرخانه جشنواره عمار تا تاریخ ۲۰ آذر ۹۷ از فراخوان‌های جدید استقبال می‌کند. فراخوان‌هایی که با رویکرد محتوایی جشنواره مطابقت دارند، در فراخوان نهایی اعلام خواهند شد.

همچنین در بخش رقابتی جشنواره، علاقه‌مندان تا ۵ آذر ماه فرصت دارند آثار خود در سایت AmmarFilm.ir  ثبت و تا ۱۰ آذر ماه تحویل دبیرخانه این جشنواره دهند.

نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» دی ماه ۹۷ در سینما فلسطین تهران برگزار می‌شود.