به گزارش پارس نیوز، 

هیئت داوران این جشنواره منطقه ای متشکل از علی خانجانی، حسن دولت آبادی و سارا روستاپور، پس از بررسی قصه ها آرای خود را اعلام و در آیین پایانی این جشنواره از برگزیدگان این رویداد فرهنگی تجلیل کردند.

بر اساس رای داوران، سمیه سپندی با قصه «آهنگ دوستی» از اصفهان رتبه اول، زهرا میرزایی خواه با قصه «چه خانه زیبایی» از بوشهر رتبه دوم، آسیه رحمتی با قصه «زیباترین هدیه دنیا» از خوزستان رتبه سوم، شعله ایل بیگی پور با قصه «بابا آلبالو» از چهارمحال بختیاری رتبه چهارم و سمیه یزدان بخش با قصه «غول هاپیشو» از استان فارس رتبه پنجم را کسب کردند و به مرحله ملی این جشنواره راه یافتند.

همچنین هیئت داوران این جشنواره مریم سامی با قصه «با من بخوان تا یاد بگیری» و محسن جمشیدی با «قصه پهلوان پنبه» از اصفهان، نگار مکاریان با قصه «نبرد رستم و اشکبوس» و وحید بهزادی با قصه «پادشاه دست طلا» از بوشهر، صغری عالی پور با قصه «زاغ و زیرک» از چهارمحال بختیاری، فرشته پور نعمتی با قصه «قلقلی و آرزوهای بزرگ» و فاطمه رشیدی با قصه «تعبیر باران» از استان خوزستان و حسین فدایی صدر با قصه «پشمی آوازه خوان» از فارس، محبوبه ظفری با قصه «بدترین تولد ماربوا و جمیله فلاحی با قصه «کلاغ خنزر پنزری» از کهگیلویه و بویر احمد شایسته تقدیر دانسته و از آنان تجلیل کردند.

هیئت ‌داوران بیست و یکمین جشنواره‌ بین ‌المللی قصه‌ گویی منطقه‌ سه کشور با صدور بیانه ای ضمن سپاس از برگزاری مدبرانه و مهربانانه این جشنواره در اهواز و با ارج نهادن بر تلاش‌ های 30 قصه گوی شرکت ‌کننده، ضمن ابراز خرسندی از اثرات ارزشمند برگزاری دوره‌ های آموزشی قصه ‌گویی در استان ‌ها، بر استمرار آموزش بخش ‌های مختلف قصه‌ گویی، از انتخاب متن‌ مناسب تا اجرای توانای قصه‌ گویی تأکید کردند.

در ادامه بیانیه هیئت ‌داوران بر هماهنگی ارتباط عنوان و متن قصه، رعایت ایجاز و اجتناب از اضافه گویی‌ ها، تکرارهای غیر ضروری و اجتناب از توصیف صرف و پرداختن به ساختار داستانی قصه‌ ها تاکید شد.

مرحله منطقه‌ ای بیست و یکمین جشنواره بین‌ المللی قصه ‌گویی که با حضور 6 استان کشور از 30 آبان در اهواز آغاز شده بود شامگاه پنجشنبه در سالن همایش‌ های سازمان آب و برق خوزستان به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/