به گزارش پارس نیوز، 

حجت‌الاسلام والمسلمین استقامت امروز 26 مهرماه در گردهمایی مبلغان اربعین در مدرسه امام کاظم(ع) گفت: خوشبختانه ظرفیت‌های تبلیغی کشور به میدان آمده‌اند و به دنبال خدمت‌رسانی هرچه بهتر از نظر فرهنگی و تبلیغی به زائران حسینی هستند.با دارالتبلیغ عراق هماهنگی‌هایی در حال انجام است؛ امروزه وضعیت کشور عراق از نظر ظرفیت‌های اجتماعی مناسب است و خوشبختانه سطح مباحثی که در فضای مجازی مطرح می‌شود نسبت به واقعیت به مراتب متفاوت است.

استقامت یادآورشد: دشمن از این اتفاق میلیونی و این اتفاق عظیم جهان تشیع که ساختاری کاملا مردمی و خودجوش دارد ناراحت و عصبانی است و این عصبانیت را نیز ابراز می‌کند.برای رسانه‌های خارجی اصلا قابل تصور نیست که افرادی اینگونه در مسیر زیارت یک فردی که از منظر آنها یک شخصیت تاریخی است اینگونه جانفشانی کنند؛ یکی از مجلات آمریکایی در پژوهشی عملی اربعین را یک تمدن می داند که از یک حادثه آیینی به یک تمدن رسیده است.

وی گفت:در اربعین باید به یک افق تمدنی بنگریم؛ تمام کردار و رفتار زائران در این ایام زیر ذره بین دنیا است به خصوص طلابی که از ایران به این زیارت شریف می‌روند.

مسئول کمیته تبلیغ و نماز ستاد اربعین حسینی گفت: شیعیان یک پیکر واحد هستند و می‌توانند گفتمان درست را به جهانیان اعلام کنند؛ در ابتدا یک طلبه می‌توانند گفتمان ساز باشند، تبلیغ در ایام اربعین با زبان نیست بلکه با کردار و رفتار و عملکرد است، در ابتدا همگی خادم حسین(ع) و زوار حسین(ع) هستیم و در مقام بعدی شان سربازی امام زمان(عج) اقتضا می‌کند که در عرصه تبلیغ دین ورود کنند.

وی اظهارکرد: مقام معظم رهبری بیان کردند که در مراسم اربعین، افتخار میزبانی از زوار امام حسین(ع) به عراقی‌ها داده است و به همین دلیل نباید آنها را تضعیف کنیم و باید به آنها احترام بگذاریم، تکریم زوارالحسین(ع) افتخاری است که به عراقی‌ها داده شده است و این اخلاق کریمانه جزو معجزات امام حسین(ع) است.

وی گفت: تبلیغ رفتاری، بهترین نوع تبلیغ است و به همین دلیل باید سعی کنیم که به شکلی رفتار کنیم که نقشه‌های دشمنان برای جدایی روحانیت از مردم بار دیگر به سنگ بخورد.