به گزارش پارس نیوز، 

 در متن نامه کانون کارگردانان آمده است: توقیف خودسرانه فیلم «عرق سرد» در سالن های تحت پوشش حوزه هنری بار دیگر نشان دهنده عدم تمکین این نهاد به قانون و بی احترامی به پروانه نمایش صادر شده از سوی سازمان سینمایی است.
در بخش دیگری از این نامه، کانون کارگردانان سینمای ایران آورده اند: متاسفانه حوزه هنری این فیلم را از نمایش در سالن های اش در سراسر کشور محروم کرده است. ممنوعیت بلاموضوع و غیرقانونی نمایش برخی از فیلم های اجتماعی در تعدادی از سالن های سینما، تضییع حقوق سازندگان و مالکان فیلم و مخاطبان سینما است.
در بخش پایانی این نامه آمده است: از سوی دیگر شاهد هستیم که حوزه هنری پا را از قانون فراتر گذاشته و اقدام به تشکیل شورای پروانه نمایش موازی برای سانسور مجدد آثار هنرمندان بعد از پروانه نمایش ارشاد کرده است، به طوری که نسخه های نمایش برخی فیلم هادر سالن های تحت پوشش حوزه هنری با سایر سینماها تفاوت دارد.
بر پایه این نامه، کانون کارگردانان سینمای ایران بارها و بارها به شکل های مختلف بر این مسئله تاکید کرده که هیچ نهاد و یا فرد دولتی و غیر دولتی مجاز نیست که در مسیر نمایش عمومی فیلم هایی که مجوز رسمی و قانونی نمایش در تمامی سینماهای کشور را دارند، مانعی ایجاد کند و هرگونه رفتار غیرقانونی خودسرانه را شدیدا محکوم می کند و امیدوار است این نهاد با اقدام ضروری و به موقع از ضرر و زیان بیشتر این فیلم ها جلوگیری کند.
باران کوثری، امیر جدیدی، سحر دولتشاهی، لیلی رشیدی، هدی زین العابدین بازیگران فیلم سینمای «عرق سرد» هستند.
این فیلم روایت افروز اردستانی (باران کوثری) کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان ایران است. با گلزنی افروز تیم ملی فوتسال زنان ایران برای اولین بار به فینال بازی‌های آسیایی راه پیدا می‌کند و عازم مالزی می‌شود، در فرودگاه افروز در می یابد که توسط شوهرش ممنوع الخروج شده است.
فراهنگ**9246**1418