به گزارش پارس نیوز، 

 صادق عبداللهی نویسنده رادیو امروز سه شنبه بیست و چهارم مهر درگذشت. صادق عبداللهی طنزپرداز و نویسنده پیشکسوت صدا و سیما مدت‌ها نویسنده برنامه‌های طنز رادیویی از جمله «صبح جمعه با شما» بود و این اواخر با «رادیو جمعه» همکاری می کرد. وی تا هفته پیش، بخش صبحگاهی روزهای سه‌شنبه رادیو پیام را با اجرای منوچهر والی‌زاده می‌نوشت. وی در کنار محمد اوزی، سال‌ها، نوشتن و کارگردانی مجموعه برنامه تلویزیونی «صبح جمعه با شما» را عهده‌دار بود. مجموعه برنامه تلویزیونی «هشیار و بیدار» یکی از کارهای ماندگار این دو نویسنده در دهه شصت به شمار می‌آید. وی چند روز قبل را در بیمارستان بستری بود و به دلیل سکته مغزی درگذشت.

همین چندی پیش بود که رادیو برای او برنامه‌ای باشکوه در راستای تجلیل از تلاش‌های چندین ساله‌اش برگزار کرده بود و حمید شاه‌آبادی معاون رئیس سازمان صداوسیما در این مراسم بر این نکته تأکید کرد که اگر طنز نباشد نمی‌توان زندگی کرد و بدون شک طنز یکی از مولفه‌های شادی شکوهمندانه و زمینه‌ساز زیستی خردمندانه به حساب می‌آید که همچون اکسیژن ماندگاری دارد. ما هم مثل همه افراد به خنده احتیاج داریم. حالا او با این همه طنازی دارفانی را وداع گفت و می‌توان از او الگوبرداری کرد.

چرا که رادیو در دهه 70 در مقایسه با تلویزیون در طنز جایگاه ویژه‌ای داشت. مقام معظم رهبری هم در آن سال‌ها طنز رادیو را در مقایسه با تلویزیون فاخر می‌دانستند. البته تلویزیون در این سال‌ها در حوزه طنز رشد کرد و رادیو هم به صورت کمی و کیفی ارتقا جدی پیدا کرد. در حال حاضر رادیو ایران چهار یا پنج برنامه طنز دارد و شبکه‌های رادیویی دیگر هم در این حوزه تلاش می‌کنند.

خبرگزاری تسنیم درگذشت این هنرمند را به جامعه هنری- رسانه‌ای و خانواده ایشان تسلیت می‌گوید.