به گزارش پارس نیوز، 

محمد خداوردی نویسنده و کارگردان نمایش «دلفین‌ها» درباره اجرای این اثر نمایشی گفت: این اثر نمایشی اجرای خود را از ۱۵ مهرماه در تماشاخانه باران آغاز کرده است. تا امروز انرژی مثبتی از مخاطبان گرفته‌ایم و بازخوردها خوب بوده است اما امیدوارم تعداد تماشاگران نمایش بیشتر شود و شاهد حضور افراد زیادتری در اجرا باشیم.

وی ادامه داد: داستان نمایش از فضایی رئالیستی آغاز می‌شود و هرچه جلوتر می‌رویم از واقع‌گرایی نمایش کاسته شده و به سمت فضایی سوررئال و غیرواقعی می‌رویم. در ابتدا سه خواهر را می‌بینیم که خاطرات گذشته‌شان را با هم مرور می‌کنند و آلبوم عکس‌هایشان را ورق می‌زنند. آن‌ها با شادی و خنده از دردها و رنج‌ها و مصیبت‌هایشان می‌گویند و وسط همین شوخی و خنده‌ها پارچه‌هایی را می‌آورند و آن‌ها را پاره کرده و درزها و پنجره‌های خانه‌شان را می‌بندند، سپس قرص می‌خورند و لوله بخاری را از جا درآورده و می‌خوابند.

خداوردی یادآور شد: از این به بعد داستان از فضای رئالیستی خارج می‌شود. برادر این سه خواهر وارد خانه می‌شود و داستان خودش را تعریف می‌کند. کم‌کم متوجه می‌شویم که انگار این سه خواهر سال‌هاست که مرده‌اند اما روحشان در این زمانه زندگی و مشکلات و مصیبت‌های دنیای امروز را تجربه می‌کند. این سه خواهر در دوران جنگ زندگی می‌کنند و در واقع جنگ بستری برای روایت زندگی آن‌ها است.

این کارگردان تئاتر بیان کرد: ایده نگارش این نمایشنامه از یک گزارش خبری مبنی‌بر خودکشی سه خواهر در نظام‌آباد شکل گرفت که در کلاس فیلمنامه‌نویسی به ما ارایه شد. البته تنها ایده اصلی از این اتفاق گرفته شده و در نگارش نمایشنامه فضای متفاوتی روایت می‌شود.

وی در پایان صحبت‌هایش درباره دلایل انتخاب نام نمایشنامه توضیح داد: دلفین‌ها حیوانات شاد و سرخوشی هستند؛ مانند دخترهای نمایش ما و در کنار نهنگ‌ها تنها حیواناتی هستند که به صورت دست جمعی خودکشی می‌کنند به همین جهت نام «دلفین‌ها» را برای نمایش انتخاب کردم.

گلناز مرادی، صفورا مناف‌زاده، مرسده افشار، عباس علیرضا بازیگران نمایش «دلفین‌ها» هستند که تا ۴ آبان ساعت ۱۷ در تماشاخانه باران روی صحنه می‌رود.