به گزارش پارس نیوز، 

 علی محمد احمدی روز چهارشنبه در نشست مشترک کارگروه امور زنان و خانواده و کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: بهتر است که در راستای توسعه هر چه بیشتر کهگیلویه و بویراحمد از ظرفیت بانوان در زمینه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، مدیریتی استفاده شود زیرا که یکی از مؤلفه های توسعه برابری جنسیتی و استفاده از ظرفیت زنان است.
وی افزود: علی رغم چسبندگی قومی و قبیله‌ای، فرهنگی و عشیره‌ای بودن استان تاکنون انتخاب‌های مطلوب و شایسته‌ای در گزینش زنان به عنوان مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد و فرمانداری دنا انجام شده و این بانوان اقدامات قابل تحسینی انجام داده‌اند و از انتخاب آن‌ها هیچ‌گونه پشیمانی وجود ندارد.
احمدی بیان کرد: باید زنان توانمند با اعطای تسهیلات ارزان قیمت از سوی دولت وارد عرصه کار و فعالیت شوند که تاکنون دولت نگاه ویژه‌ای به این امر داشته و به طریق‌های گوناگون این زمینه را فراهم کرده است.
وی عنوان کرد: امسال دولت در حوزه اشتغال بیش از 100 هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده که بخش عمده‌ای از این اعتبار سهم اشغال روستایی است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش بنیان و بنیاد نخبگان باید با تعامل سازنده کمک کنند تا ظرفیت زنان این استان در عرصه تولید از طریق فضای مجازی در گستره ملی انتشار یابد.
وی تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی کهگیلویه و بویراحمد وجود تعداد زیادی جونان فارغ التحصیل بیکار است که در گذشته رویکرد آموزش آن‌ها مهارت آموزی نبوده است.
وی عنوان کرد: شهر سی سخت توانایی و ظرفیت ایجاد شهر شبکه خلاق در زمینه تولیدات دامی، صنایع دستی را دارد و باید با هماهنگی فرماندار این شهر و دبیری مدیر کل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد این مهم پیگیری و ایجاد شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یک هزار و 272 طرح اشتغال روستایی و عشایری با سه هزار و 843 میلیارد ریال اعتبار امسال در این استان برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند.
پروانه نیک مرام افزود: تاکنون 338 میلیارد ریال اعتبار در این استان به 426 طرح، تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری پرداخت شده که 120 میلیارد ریال آن در حوزه زنان پرداخت شده است.
نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد در سال 1395، 17.7 درصد بوده که در سال 1396، با 4.4 درصد کاهش به 13.3 درصد رسید.
کهگیلویه و بویراحمد 713 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 46 درصد آنان در روستاها زندگی می‌کنند.
9868/6110