به گزارش پارس نیوز، 

علی مشهدی افزود: کار ساخت این بازارچه صنایع دستی از ابتدای امسال در شهر نیم ور در جوار پارک ساحلی آغاز شده و عملیات اجرایی آن 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی ادامه داد: این بازارچه در زمینی به وسعت 150 متر مربع با هشت غرفه در حال ساخت است و پیش بینی می شود تا اواخر تابستان امسال به بهره برداری برسد.
مدیر دفتر میراث فرهنگی و گردشگری محلات اظهار داشت: با راه اندازی اولین بازارچه صنایع دستی حداقل 24 فرصت شغلی پایدار در نیم ور محلات فراهم می شود.
مشهدی گفت: ساخت این بازارچه باعث توسعه و رونق رشته های صنایع دستی و اشتغال می شود و با راه اندازی آن کارگاه های خانگی نیز با کمترین هزینه قابل ایجاد و توسعه است که گامی مهم در راستای حل مشکل بازاریابی هنرمندان محسوب می شود.
وی توضیح داد: پیکره تراشی، سفالگری، گلیم بافی، قالیبافی و کاربافی مهمترین رشته های دایر صنایع دستی محلات است و هم اکنون نیز 80 هنرمند شناسنامه دار در این شهرستان فعالیت می کنند.
مدیر دفتر نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی محلات افزود: با توجه به ظرفیت بالای محلات در زمینه گردشگری، راه اندازی این نمایشگاه دایمی صنایع دستی در این شهرستان می تواند باعث رونق اقتصادی شود.
محلات واقع در نوار جنوبی استان مرکزی از قطب های مهم گردشگری در استان مرکزی است.
شهر نیم ور با ظرفیت های بالای باستانی و تاریخی در بخش مرکزی شهرستان محلات و در 25کیلومتری این شهر واقع شده است.