کدخبر: 513183

lead

اولین فصل نامه حمایت از حجاب اسلامی و ناشران فرهنگ حجاب در آبان ماه سالی جاری توسط بنیاد فرهنگی قرآنی شهید اکبری در قم رونمایی می شود .

به گزارش پارس نیوز، در این راستا محدثه سادات موسوی معاونت پژوهشبنیاد شهید اکبری در رابطه با اجرای این طرح بیان داشتند:

بنیاد در سال ۱۳۹۵ با همت ۳۰ تن از همسران و خانوادهای محترم شهدای مدافع حرم تاسیس و رسالت خود را بسط و گسترش حجاب و عفاف اسلامی قرار داد که بی شک دغدغه شهدای حرم جز این نبوده است .

زنان با آرامش کامل در صحنه‌‌ی اجتماعی حضور می‌یابند و وظایف محوله را در سایه‌ی امنیت و آرامش خاطر انجام می‌دهند بنابراین، روح عفاف در کنترل رفتار و رعایت وقار و متانت خلاصه می‌شود؛ ولی اگر به پوشش ظاهری بسنده شود و ملکه‌ی تقوای رفتاری در زن به وجود نیاید، حجاب و در واقع، حیای زن مانند کالبدی بی‌روح خواهد بود و در جامعه اثر نامطلوبی می‌گذارد.خانم موسوی که خود حافظ قرآن و همسر شهید مدافع حرم است در رابطه با حجاب افزود اصولا در جوامع دینی، حفاظت و مراقبت از عفت عمومی وظیفه‌ای است که به عهده‌ی هر زن و مردی محوّل شده است؛ به عبارت دیگر، حفظ حرمت و رعایت حجاب و عفاف، تنها وظیفه‌ی زن نیست، بلکه مرد نیز، ملزم به رعایت دستورهای شرع مقدس اسلام است.

در ادامه باید عرض کنم  فصل نامه حجاب میکوشد  ضمن نشر احادیث نبوی بستری را فراهم سازد تا تولیدکنندگان محصولات حجاب اسلامی ایرانی به عموم معرفی گردنند .

 فصل نامه حجاب  در آبان ماه سال ۹۷ با همت خیرین با تیراژ یک میلیون نسخه در معرض استفاده مردم قرار خواهد گرفت که این تیراژ به خودی خود گام بزرگی در راستای حمایت از تولید کنندگان است .

در پایان باید از حامیان طرح از جمله حوزه علمیه بانوان  جامعه قرآنی یاسین . استانداری . معاونت فرهنگی شهرداری . مهندس گلریز مسول محترم صنایع گلریز و به ویژه مجری طرح آقای دکتر علی میرزایی فرزند خلف عالم بزرگوار مرحوم آیت الله تهرانی است تقدیر و تشکر نمایم .

از خداوند منان سعادت و جزای خیر برای جوانان مسلمان این مرز و بوم را مسالت دارم .

 

ارسال نظر