به گزارش پارس نیوز : حجت الاسلام محمدصادق کفیل گفت : بسته معرفتی الکترونیکی «جرعه ای از نور» شامل 14 کتاب و متناسب با نیاز جامعه برای سخنرانی طلاب و مبلغان در ماه مبارک رمضان بر روی پایگاه اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) قرار گرفته است.
وی افزود: محتوای این کتاب ها قابل استفاده برای منبر، سخنرانی کوتاه و دوره های آموزشی است و در این مجموعه ضمن ارائه موضوع های عمومی مهدویت به مطالب گوناگونی از جمله پرسش و پاسخ، تفسیر آیات مهدوی، شرح دعاها و سبک زندگی منتتظرانه توجه شده است.
کفیل درباره کتاب های مهدوی گفت: کتاب آفتاب مهر شامل 110 پرسش و پاسخ مهدوی است که به همت جمعی از اساتید و پژوهشگران مرکز تخصصی مهدویت منتشر شده و کتاب شرح دعای سلامتی امام زمان (عج) نیز به قلم حجت الاسلام محسن قرائتی در این بسته معرفتی قرار دارد.
کتاب های شرح دعای افتتاح، شرح زیارت آل یاسین، سیمای ماه دوازدهم در سی جزء قرآن، زندگی مهدوی (اخلاق و اوصاف منتظران)، آخرین منجی یا شناخت‌نامه امام مهدی(عج) و آثار تربیتی اعتقاد به مهدویت از آثاری است که به گفته کفیل برای استفاده علاقه مندان در پایگاه اطلاع رسانی این بنیاد قرار دارد.
معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) افزود: کتاب تفسیر آیات مهدویت نوشته حجت الاسلام مجتبی کلباسی در سه فصل به با استناد به 40 آیه از آیات مهدوی به موضوع هایی همچون دوران غیبت، نشانه‌های ظهور، یاران حضرت و آثار و فواید ظهور پرداخته است.
وی افزود: کتاب زندگی مهدوی تالیف حجت الاسلام جواد محدثی با 55 سرفصل به بخش رفتار فردی، رفتار اجتماعی و اوصاف منتظران می پردازد و همچنین هشت قدم در کوچه باغ انتظار و مجموعه پنج جلدی چلچراغ شامل چهل حدیث مهدوی از کتاب هایی است که مبلغان و طلاب می توانند معارف مهدوی را برای نوجوانان بیان کنند.
کفیل اضافه کرد: کتاب سبک زندگی منتظرانه تالیف حجت الاسلام حسن ملایی در واقع شیوه زندگی مؤمنان در عصر غیبت امام زمان (عج) را بیان می کند و کتاب آثار تربیتی اعتقاد به مهدویت تالیف نجمه نجم به منظور روشن ساختن قابلیت اعتقاد به مهدویت برای انسان سازی و جامعه سازی نوشته شده است.
این کارشناس مذهبی گفت: این کار برای اولین بار از سوی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) به مناسبت ماه رمضان و به جهت مهدوی شدن بحث های طلاب ارائه شده است.