• لینک کوتاه
 • کد خبر: 315553

  مدیرکل حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با اشاره به ورود دو پیکر شهید سردار سودی و شهید محمدی به زنجان گفت: مراسم استقبال و تشییع از این دو شهید بزرگوار امروز برگزار می‌شود.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، علی مهدیخانی شامگاه شنبه در حاشیه دیدار با خانواده شهید سردار منصور سودی اظهار داشت: پیکر سردار منصور سودی امروز ساعت ۱۶ مورد استقبال مردم شهید پرور زنجان قرار گرفته و روز دوشنبه در گلزار شهدای پایین به خاک سپرده می‌شود.

  وی تصریح کرد: سردار سودی فرمانده اطلاعات تیپ ۳۶ سپاه بودند که در مردادماه سال ۶۶ در عملیات نصر ۷ به همراه همرزم شهیدش محمد محمدی به فیض شهادت رسیدند.

  مدیرکل حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه سردار سودی یکی از سرداران برجسته زنجانی در جنگ تحمیلی است، گفت: پیکر این شهید پس از ۲۸ سال توسط کمیته تفحص شهدا شناسایی و بعد از انجام آزمایش‌ها و مراحل اداری بنا به خواسته خانواده شهید فردا وارد زنجان می‌شود.

  وی افزود: عملیات تفحص سردار سودی دو سال به طول انجامید که در این راه از هم‌رزمان شهید که از استان‌های آذربایجان غربی و اردبیل بودند دعوت شد تا محل دقیق شهادت ایشان مشخص شود.

  مهدیخانی عنوان کرد: با توجه به آلوده بودن منطقه به مین عملیات تفحص طولانی شده و در نهایت پیکر این شهید به همراه دست خط ایشان پیدا شد.

  وی با اشاره به ضرورت توجه به حفظ یاد و ارزش‌های دفاع مقدس و به‌ویژه شهدا گفت: این شهیدان سرمایه‌های کشور هستند و وظیفه ما زنده نگه داشتن یاد و خاطره حماسه‌ها و رشادت‌های آنان است.

  مدیرکل حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان خاطر نشان کرد: هدف از بازگرداندن شهدا به وطن پایان بخشیدن به سال‌ها دوری و چشم انتظاری خانواده‌های این شهیدان بزرگوار است.

  وی افزود: مراسم استقبال از این دو شهید بزرگوار فردا از ساعت ۱۶ عصر برگزار شده و مراسمی نیز در حسینیه فاطمه الزهرا(س) سپاه و حسینیه اعظم زنجان برای وداع با پیکرهای مطهر شهدا برگزار می‌شود.

  ارزش های دفاع مقدس استان زنجان جنگ تحمیلی خانواده دفاع مقدس

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها