به گزارش پارس به نقل از تسنیم، امیر دریادار حبیب الله سیاری ظهر امروز در مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام در نصیرشهر اظهار کرد: از دیدن این جمعیت با چنان شور و هیجانی بسیار لذت بردم و برایم تداعی شد که مردم ما همیشه در این عرصه ها حضور داشته و سبب سربلندی و بالندگی کشور هستند.

وی افزود: این مردان کسانی بودند که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته، در برابر دشمن مسلح ایستادگی کردند و پیروزی قاطع را برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تصریح کرد: امروز ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی داریم که این ها شعار انقلاب بوده و هست، شهدا برای حفظ این سه شعار در مقابل دشمن ایستادگی کرده به شهادت رسیدند.

دریادار سیاری درباره اهداف دشمن از حمله به ایران گفت: هدف دشمن جلوگیری از رشد و تعالی کشور ما بود به همین خاطر استکبار جهانی دشمن را در تجهیزات، نیروی انسانی و اطلاعات یاری کرده تا دشمن ما را مورد آسیب قرار دهد و شعارهای سه گانه ما را بگیرد.

وی بیان کرد: استکبار گمان می کرد که ایران توانایی مقابله با دشمن را ندارد، رهبر عزیز ما دراین باره فرمودند: آن زمان که به دشمن به هرطریقی کمک می کردند، به ما یک سیم خاردار هم نمی دادند، ما این گونه ایستادگی کردیم.

سیاری با اشاره به دلایل پیروزی ایران بر شرق و غرب گفت: در جنگ هشت ساله و دفاع مقدس تنها نیروهای مسلح در میدان نبودند بلکه قدرت ایران بین مردم است و افتخار کشور این است که مردم از آن حمایت می کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تأکید کرد: امنیتی را که امروز در کشور داریم مدیون خون شهدا، ایثارگران و مردم همیشه در صحنه هستیم.

وی درباره جایگاه ایران پیش از انقلاب اسلامی تصریح کرد: ایران پیش از انقلاب جایگاهی نداشت، حتی از کشورهای عقب مانده دنیا به شمار می آمد و نزد غربی ها به نام کشور گل و بلبل مشهور بود چرا که جای مناسبی برای تفریح سران غربی به شمار می آمد و این برای کشور ما ننگ بود.

وی در ارتباط با اقتدار کشور اسلامی ایران گفت: هر اتقاقی که در منطقه رخ می دهد نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران است، جایگاه کشور در منطقه جایگاهی والاست و امروز اقتدار ایران به درجه بالایی رسیده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: شهدا بدانند، افتخار ما این است که ادامه دهنده راه آن ها باشیم و پیروزی، موفقیت و سربلندی کشور را در ادامه دادن راه این عزیزان می دانیم.