به گزارش پ ارس به نقل از فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای جبهه اصلاحات با بیان اینکه نتیجه ای که با تلاش مجموعه اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری حاصل شد پیروزی تفکر اصلاحات را به نمایش گذاشت، گفت: اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری علی رغم بی مهری هایی که طی سالیان اخیر به آنها شده است در صحنه انتخابات مشارکت فعالی داشتند و نشان دادند راه اصلاح طلبی با تحریم و عدم مشارکت جداست و تفکر اصلاح طلبی ماندگار است و حذف شدنی نیست.

وی ادامه داد: در انتخابات مجلس نهم علی رغم نظر برخی از اصلاح طلبان معتقد به مشارکت در انتخابات بودم هر چند بخاطر کج سلیقه ای عده ای موانع زیادی بر سر کاندیداتوری برخی از دوستان گذاشته شد ولی نباید عقب نشینی می کردیم و عرصه را به رقیب واگذار می کردیم.

عارف با اشاره به انتخابات آینده مجلس شوراس اسلامی، تاکید کرد: ما اصلاح طلبان خود را جزء بخش اصلی نظام می دانیم و نمی توانیم با انتخابات قهر کنیم بلکه باید در همه صحنه های سیاسی کشور حضوری فعال داشته باشیم از این رو باید به فکر انتخابات مجلس آینده باشیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه نباید به دنبال تشکلی واحد بود و بهتر است به تکثر در غالب همگرایی اعتقاد داشته باشیم، خاطرنشان کرد: باید در فضای همگرایی و با هدفی مشخص و مشترک پیش برویم. پاسداری از تفکر اصلاح طلبی بسیار مهم است. برچسب زدن به برخی اصلاح طلبان و بدلی و غیر واقعی دانستن آنها بامنش اصلاح طلبی همخوانی ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اظهارت برخی از افراد حاضر در جلسه که نسبت به ترکیب کابینه روحانی اظهاراتی را مطرح کردند، گفت: دولت آقای روحانی به تازگی آغاز به کار کرده است و باید از قضاوت های عجولانه پرهیز کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: باید به دولت فرصت داد و مطرح کردن برخی گلایه ها در سطح رسانه ها نه تنها مشکلی را حل نمی کند، بلکه ممکن است حل برخی معضلات را با دشواری هایی رو به رو کند. ضروری است حمایت جدی و عملی از دولت آقای روحانی بعمل آید.

عارف با اشاره به جریانی که به دنبال اختلاف افکنی میان شخصیت های اصلاح طلب است، گفت: جریان رقیب اصلاحات با فضاسازی رسانه ای بدنیال اختلاف افکنی میان شخصیت های اصلاح طلب است. مجموعه اصلاح طلبان باید هوشیار باشند و در دام اینگونه فضاسازی ها قرار نگیرند.