به گزارش پارس ، تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپانیایی زبان« تله سور» ؛ نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا روز سه شنبه در مصاحبه ای خبری ضمن هشدار به مقامات آمریکایی برای حمله احتمالی این کشور به سوریه از جهانیان خواست تا به صورت یک صدا هرگونه دخالت کشورهای غربی در امور داخلی سوریه را به شدت محکوم کنند.

 

مادورو در خصوص اهداف مقامات کشورهای غربی گفت: مقامات کشورهای غربی درصدد برآمده اند تا کشور سوریه را از بین ببرند. ما به جهانیان هشدار می دهیم. از جهانیانی می خواهیم تا در برابر این اقدامات کشورهای غربی واکنش نشان دهند و اقدامی کنند.

 

رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه افزود: هر گونه حمله به سوریه باعث ایجاد جنگی بسیار تاسف بار خواهد بود. ما خواهان برقراری صلح در کشور سوریه هستیم و می خواهیم تا درگیری های داخلی این کشور هرچه سریع تر از طریق به کارگیری راه حل هایی صلح آمیز حل و فصل شود.

 

وی در ادامه افزود: مقامات کشورهای غربی بویژه   آمریکا با بهانه اینکه رژیم سوریه از سلاح های شیمیایی استفاده کرده است در صدد برآمدده اند تا در امور داخلی این کشور دخالت کنند. هدف اصلی این کشورها دستیابی به ثروت موجود در این کشور یعنی نفت است.

 

هفته گذشته نیز مادورو آمریکا را به بهانه جویی برای ایجاد جنگی فراگیر در جهان اسلام و عرب محکوم کرد.

 

این رئیس جمهور آمریکای لاتینی خطاب به مردم عرب و مسلمان گفته بود: می خواهم به مردم سوریه و دیگر کشورهای عرب زبان و مسلمان هشدار دهم که مقامات آمریکایی درصدد برآمده اند تا جنگی در کشورهای شما ایجاد کند تا از این طریق بتواند منافع خود را تامین کنند و به ثروت شما دست یابد.

 

چهارشنبه گذشته، تروریست های سوریه از کشته شدن تعداد بیشماری از شهروندان سوری در اطراف دمشق، پایتخت روسیه خبر دادند و این کشتارها را به رژیم بشار اسد، رئیس جمهور این کشور نسبت دادند و ادعا کردند که دولت وی برای کشتن این افراد از سلاح های شیمیایی استفاده کرده است.

 

از آن تاریخ تا به امروز کشورهای غربی به همین بهانه  موضوع حمله احتمالی به سوریه را در دستور کار خود قرار داده اند.