• لینک کوتاه
 • کد خبر: 77884

  رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای گفت، شواهدی مبنی بر استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه" بسیار مشکل‌آفرین" هستند، اما ضرورت دارد که دولت واشنگتن تحقیق کند و با دقت درباره واکنش‌هایش تفکر کند.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، باراک اوباما در مصاحبه پنج شنبه شب خود با شبکه خبری سی. ان. ان گفت: زمانی که به مساله چالش ها در سوریه و یا مصر می رسیم، آمریکا باید مساله منافع بلند مدت خود را ارزیابی کند.

  اوباما افزود: آمریکا نباید عجولانه درباره سوریه اقدام کند و گمانه زنی ها تنها مسائل را پیچیده تر و بدتر می کند. ما هنوز هم درگیر جنگی در افغانستان هستیم.

  رئیس جمهوری آمریکا همچنین با اشاره فیلم ها ویدیویی منتشر شده از سوریه افزود: آنچه که ما در فیلم های ویدئویی دیدیم این است که اوضاع بسیار نگران کننده است.

  باراک اوباما همچنین اعلام کرد که دولت واشنگتن در حال بررسی کاهش کمک رسانی به دولت موقت مصر در پی سرکوب خشونت بار حامیان محمد مرسی، رئیس جمهوری مخلوع این کشور است.

  وی همچنین گفت: با توجه به مساله سوریه، ما باید واکنشی دقیق در قبال مصر از خود نشان دهیم. ما باید در مورد کمک کردن و اقدامات تشویقی بسیار با دقت رفتار کنیم چرا که اقدامات ما نباید مغایر با ارزش ها و ایده هایمان باشد.

  رئیس جمهوری آمریکا با اشاره مستقیم به جنگ عراق که به گفته منتقدان جنگی بسیار پرهزینه، دشوار و باعث بروز انزجار در منطقه نسبت به آمریکا شد، اعلام کرد که دولت واشنگتن باید از بروز چنین اتفاقی درباره در سوریه جلوگیری کند.

  افغانستان اوباما باراک اوباما جنگ عراق دولت سوریه محمد مرسی مصاحبه مصر واشنگتن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها