• لینک کوتاه
 • کد خبر: 74892

  با تنگ آمدن قافیه «تقلب انتخاباتی» برای عوامل فتنه و آشوب سال ۸۸، سعید حجاریان مدعی شد آنچه در سال ۸۸ رخ داد تقلب و تخلف نبود، بلکه تدلیس سیستماتیک بود… !

  به گزارش پارس ، وی در مصاحبه باتسنیم گفته است: چند بار گفته ام که بحث ما این نیست که تخلف و یا تقلب شده است. به نظر من واقعه ای اتفاق افتاده است که اسم آن « تدلیس سیستماتیک» است. در توضیح تدلیس باید بگویم که مثلا اگر شما سه سال در شهرداری به مردم پول بدهید، بعد هم چهار سال در دولت به مردم سیب زمینی و یارانه و پول یا مفت بدهید و رأی بخرید، تدلیس سیستماتیک است. درست است؟ آقای احمدی نژاد وعده نداد، در این راه پول خرج کرده و گونی گونی سیب زمینی و غیره به مردم داده است، درست است؟ بنده می خواهم بگویم چهار سال دور اول ریاست جمهوری به علاوه دوره شهرداری، آقای احمدی نژاد چقدر از بیت المال برای رأی آوردن « تدلیس» کرده است؟ بر این اساس نه می گویم تقلب شده و نه می گویم تخلف شده است. ترجیح می دهم اسم جدیدی برای آن انتخاب کنم و آن « تدلیس سیستماتیک» است.


  یادآور می شود طی سال های اخیر کسانی چون خاتمی، تاج زاده، موسوی خوئینی ها، ابطحی و… در محافل خصوصی بارها تصریح بر دروغ بودن ادعای تقلب که بهانه دامن زدن به آشوب طلبی و قانون شکنی و رفتارهای ضد امنیت ملی بود اعتراف کرده اند با این وصف تغییر واژگان و تعبیر عبارات مبهم و گنگ، نمی تواند مسئولیت ارتکاب جرایم و خیانت های سنگین ضد امنیتی را از دوش فتنه گران بردارد. در واقع مصداق بزرگ تدلیس در سال ۸۸، همین دروغ بزرگ « تقلب» و فریب مردم بود ضمن این که نسبت دادن رأی ۲۵ میلیون نفر (۶۳ درصد از مردم) به سیب زمینی یا « یارانه» و « پول مفت» ، خود حرف مفتی است چه آن که اولا توهین به شعور اکثریت همان مردمی است که ۴ سال بعد با نسبت ۷/۵۰ درصد به کسی رأی دادند که لااقل در ادعا و لفظ مورد حمایت مدعیان اصلاح طلبی بود. ثانیا در سال ۸۸ اساسا موضوع پرداخت یارانه ها به شکل امروزی اصلا به تصویب نرسیده و مطرح نبود.

  ثالثا اصلاح طلبان با وجود اذعان به ضرورت هدفمندسازی یارانه ها از اعمال آن با پیش بینی احتمال نارضایتی مردم ابا داشتند و البته به صورت یک سویه در برخی مقاطع صرفا به قطع برخی یارانه های کالایی- مانند هزار برابر شدن قیمت قیر و… اقدام کردند.

   

  امنیت ملی پول ریاست جمهوری سعید حجاریان سیب زمینی شهرداری فتنه هدفمندسازی یارانه ها یارانه یارانه ها

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها