جلال خوش‌چهره ، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با «پارس نیوز» ضمن اشاره به سیاست‌های اتخاذشده توسط حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب مردم در دولت سیزدهم و ارتباط گیری با رقبای انتخاباتی و نخبگان و فعالان سیاسی افزود: سید ابراهیم رئیسی تمام تلاش خودش را کرده که یک چهره تکثرگرا و متعادل را از خودش بروز دهد. به ویژه این چهره را در رقابت‌های انتخاباتی و بعدازآن کوشیده که در میان افکار عمومی جا بیندازد.

وی ادامه داد: رئیسی می‌خواهد به‌نوعی می‌خواهد چهره تازه‌تری مانند یک سیاستمدار تکثرگرا که به تمام جریان‌های فکری و سیاسی احترام می‌گذارد از خود نشان دهد و بگوید آن‌ها را به عنوان یک واقعیت به رسمیت بشناسد.

خوش‌چهره گفت: همچنین جلسه‌ای که با رقبای انتخاباتی خودش برگزار کرد پیام خوبی را بری افکار عمومی داشت. به ویژه اینکه انتخابات 1400 موردحمله و آماج دشمنان برای کاهش مشارکت روبرو بود و با مشارکت کمی صورت پذیرفت و درعین‌حال آراء باطله رقیب دوم رئیسی در شمارش رسمی آراء اعلام‌شده توسط دولت بوده است.

این کارشناس تأکید کرد: در حال حاضر باید رفتارها و تصمیمات اتخاذشده توسط رئیسی و دفتر او را مقدمه کارهای آینده دانست. چراکه هنوز کابینه رئیس دولت سیزدهم شکل نگرفته و او با هزارتوی مشکلات به عنوان رئیس قوه اجرایی برخورد نکرده است و مردم هنوز تجربه‌ای از اقدامات او در برخورد و مواجه با مشکلاتی که در آینده پیش می‌آید اعم از کمبود بودجه، بیکاری و ناامنی‌های شغلی، مسکن و بیماری کرونا ندارند.

او بیان کرد: بنابراین آنچه اکنون رخ می‌دهد ارائه چهره‌ای تکثرگراست. او با این تصمیمات نشان داد که می‌خواهد نظرات تمام جریان‌ها را می‌شنود و تحمل گرایش‌های مختلف را دارد و گفت که می‌خواهم از تمام نخبگان مؤثر بهره‌مند شوم.

خوش‌چهره در انتها عنوان می‌کند: مسئله بعدی نوع چیدمان کابینه دولت سیزدهم است که مشخص می‌کند آیا نشست‌های حجت‌الاسلام رئیسی با رقبای انتخاباتی و اخذ پیشنهاد‌های نخبگان ادامه‌دار خواهد بود یا خیر. مهم‌ترین گره دولت در حال حاضر و دولت سیزدهم سیاست خارجی است. باید ببینیم نوع تعاملی که رئیس‌جمهور آینده قرار است با دنیا داشته باشد، چگونه است. از برجام گرفته تا اروپا و آسیا.