مجید نصیرایی ، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در تشریح عملکرد دولت دوازدهم و ارزیابی انتخابات پیش رو به «پارس نیوز» اظهار داشت: به‌طور تقریبی ۹۰ درصد از مردم نسبت به تفکر حاکم بر دولت دوازدهم گله‌مند و عزمی جدی دارند که دیگر چنین شرایطی تکرار نشود چراکه خواهان تکرار عملکرد بسیار ضعیف دولتی که تنها راه‌حل مشکلات را مذاکره با آمریکا می‌بیند، نیستند.

وی افزود: به‌طور حتم مشکلات کشور طی مذاکره با کشورهای غربی حل نمی‌گردد. بنابراین چنین تفکری از ریشه نادرست و به جاست اگر مردم پذیرای آن نباشند.‌ در جایگاه سیاست‌گذاری نمی‌توان مدیریت نادرست داشت‌. شیوه دولت دوازدهم در پیشبرد اهداف به‌گونه‌ای شد که حالا کاندیداها مهم‌ترین پیامشان این است که دیگر وضع موجود ادامه نخواهد داشت.

*نامزدی پیروز است که تکیه‌بر توان داخلی داشته باشد

نصیرایی تصریح کرد: نابسامانی و اخذ تصمیمات نادرست در دولت دوازدهم تنها در زمینهٔ اقتصاد کلان نبود بلکه در سایر زمینه‌ها همچون مدیریت داخلی، معیشتی، فرهنگ و اجتماع نیز به چشم می‌خورد‌.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین خاطرنشان کرد: مهم‌ترین راهبرد حال حاضر این است که برنامه کاندیداها پایان وضع موجود و اتکا به توان داخلی برمبنای تجربیات ۴۰ ساله انقلاب باشد‌‌. بی‌شک برای ساخت یک جامعه پیشرفته، نیاز به تکیه‌بر غرب به ویژه آمریکا نیست. در این راستا به نظر می‌رسد نامزدی پیروز است، که بر توان داخلی تکیه داشته باشد.

وی در پایان این گفت‌وگو گفت: طی فعالیت یک‌ساله مجلس یازدهم و بازدید‌های مردمی همواره مهم‌ترین مطالبه مردم تغییر سیاست‌های بکار گرفته‌شده طی هشت‌ساله گذشته است. به جرئت می‌توان عنوان کرد که در شرایط کنونی، مردم برای پایان‌ دولت دوازدهم روزشماری‌ می‌کنند چراکه دیگر گذاران زندگی برایشان سخت و طاقت‌فرسا شده است.