به گزارش پارس ، به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار یا جمعی از روحانیون و علمای استان خراسان رضوی؛ حضور روحانیت در بخش های مختلف را ناشی از مردمی بودن آنان دانست و اظهار داشت: مردم در این انتخابات نشان دادند که با آگاهی کامل از همه سطوح جامعه، نقش سازنده ای در خلق حماسه سیاسی داشته و با کمک و همیاری این مردم می توانیم به حماسه اقتصادی نیز دست یابیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افراط و تندروی ها را نه تنها برای جامعه بلکه برای دین نیز مضر دانست و تاکید کرد: همه باید با زنده نگه داشتن امید به آینده در بین آحاد جامعه، با اقدامات صحیح خوشحالی مردم را تداوم بخشیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فشارهای وارده از سوی آمریکا و غربی ها در گسترش تحریم ها گفت: برخی سیاست های غلط کشور را با مشکلاتی روبرو ساخت که باید با تعاملی سازنده با دنیا، آنها را تبدیل به فرصت کنیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به ناکامی تلاش رسانه های غربی در القای فرمایشی بودن انتخابات و تاثیرگذار نبودن آرای مردم گفت: حضور بیش از ۷۲ درصد از مردم در انتخابات نمونه ای از دموکراسی است که توانست ظرف دو هفته تبلیغات چنین انتخابات سالم و آبرومندی را برگزار کند بطوری که حتی مغرضان نیز به این حضور گسترده اعتراف کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم با اکثریت آرا فردی را انتخاب کردند که علاوه بر تحصیلات فقهی دارای دکترای حقوق، سابقه طولانی و ارزشمندی در مراکز حساسی از جمله شورای امنیت ملی، پدافند هوایی، مجلس خبرگان و مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع داشته است و واقعیت این انتخابات بازگشت اعتماد و اطمینان مردم به روحانیت است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی سپس به تشریح اوضاع منطقه به ویژه عراق، افغانستان، لبنان، سوریه، مصر و القاعده پرداخت و گفت: یکی از ضرورت های جهان اسلام حفظ وحدت همه جانبه ای است که در دیدار با آیت الله العظمی سیستانی نیز مورد تاکید وی قرار گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، برکت و مغفرت، حضور روحانیون در شهرها و روستاها، ضرورت تقویت و امید بوجود آمده در اقشار مختلف مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: با تکیه بر عقل و اعتدال می توانیم همه مشکلات را پشت سر بگذاریم.

در ابتدای این دیدار آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در استان ضمن خیر مقدم به حضار به تشریح مسائل بین المللی پرداخت.