هسته حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام  از قوه مجریه و به طور مشخص وزارت امور خارجه و مرکز امور حقوق بین‌الملل ریاست جمهوری که به دلیل اهمال و رویکردهای غیرمسئولانه موجبات تکرار تهدید و ترور شهروندان شاخص شده،  به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت کرد.

متن این شکایت بدین شرح است؛

«بسم الله الرحمن الرحیم»

جناب حجت‌الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر

ریاست محترم کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

احتراما هسته حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام از  طرز کار قوه مجریه بویژه وزارت امور خارجه در خصوص عدم پیگیری موثر حقوقی_قضایی ترور هدفمند و غیرقانونی شهروندان شاخص کشور، بویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دکتر محسن فخری‌زاده، شکایت دارد و بر کمیسیون ذی‌ربط وفق قانون اساسی لازم است پیگیری‌های مقتضی، حسب تحقق وظیفه قانونی مجلس شورای اسلامی که موظف است به شکایات رسیدگی کرده و طبق اصل 90 قانون اساسی پاسخ کافی دهد، صورت دهد. 

لازم به ذکر است ترور هدفمند، که اعدام فراقانونی نامشروع محسوب می‌گردد مغایر اسناد بین‌المللی متعدد بوده و حقوق فردی و جمعی یک ملت را به شدت نقض می‌نماید.

این اقدام شرورانه مغایر ماده 3 اعلامیه جهانی حقوق بشر مصوب 1948، ماده 6 میثاق حقوق مدنی و سیاسی، مواد 1 و 2 و 51 منشور سازمان ملل متحد، ماده13 پروتکل دوم الحاقی به کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو، مواد متعدد طرح مسئولیت کشورها در برابر اعمال متخلفانه بین‌المللی است و جای تعجب است که به چه علت ظرفیت حقوقی وزارت امور خارجه در کنار محکومیت‌های کلی و منفعلانه مسئولان وزارت امور خارجه، با تمامی قوا فعال نمی‌گردد.

علی هذا هسته حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام  از قوه مجریه و به طور مشخص وزارت امور خارجه و مرکز امور حقوق بین‌الملل ریاست جمهوری شکایت دارد چرا که به واسطه‌ی اهمال و رویکردهای غیرمسئولانه موجبات تکرار تهدید و ترور شهروندان شاخص ایران عزیز را فراهم کرده‌اند.

هسته حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام 

رونوشت:

-  حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری، رییس محترم و انقلابی کمیسیون امنیت ملی، جهت استحضار و دستور اقدامات مکمل

حجت الاسلام والمسلمین منتظری، دادستان محترم کل کشور جهت اعمال ماده ۲۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری