مرتضی محمودوند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم درباره توهین فرانسه به پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: بسیار واضح است که روزنامه ی شارلی ابدو برای ادامه حیات و جبران بحران های مالی خود همیشه نیازمند سوژه ای بحث برانگیز است تا بتواند افکار عمومی را به خود جلب کند و مخاطبانش را افزایش دهد ،به گونه ای که بعد از هر بار انتشار کاریکاتور نبی مکرم اسلام(ص) فروش این روزنامه به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. 

وی افزود: اینکه رئیس جمهور فرانسه به بهانه آزادی بیان از توهین این روزنامه حمایت کرده است و به باورها و ارزش های مسلمانان جهان احترام نمی گذارد، امری غیر قابل قبول است. خوب است که او اگر برای احساسات۱.۹ میلیارد مسلمان در سراسر دنیا احترامی قائل نیست لا اقل احساسات شهروندان مسلمان فرانسه را که به عنوان رئیس کشورشان انتخابش کرده اند، جریحه دار نکند و با مواضع خود آتش افراط و نفرت را در دنیا شعله ور نسازد.

 این نماینده مجلس بیان داشت: این آزادی بیان که  مکرون از آن سخن می گوید برای بیان برخی واضحات تاریخی و سیاسی نظیر هولوکاست، در فرانسه نقض شده است و  همچنین موضوعاتی مانند نفوذ و دخالت اسرائیل در مسائل این کشور به مثابه خط قرمزی است که پرداختن به آن تبعات و هزینه های زیادی برای فرانسوی ها در پی دارد.

 محمودوند تاکید کرد: مکرون بهتر است که به جای دفاع از هتاکی و  جریحه دار کردن احساسات پاک مسلمانان جهان ،شکست های خود در مدیریت محیط زیست ، قاچاق انسان ،کرونا و بنزین ..را جبران کند و حل مشکلات فرانسه را در دستور کار قرار دهد.ناگفته پیداست که جلب حمایت های حزبی و انتخاباتی نیز از دیگر اهداف مکرون در این قضیه است.

وی ادامه داد: در مدت کوتاهی که از اعلام سیاست مکرون تحت عنوان «مبارزه با جدایی خواهی اسلامی» و مبارزه با تروریسم در فرانسه می گذرد ما شاهد دو واقعه ی تروریستی یکی سربریدن یک معلم و دیگری حمله به یک کلیسا هستیم که این اعمال وحشیانه به قدری قلوب جهانیان و مردم فرانسه را آزرد که امروز برخی از مردم فرانسه محکوم کردن کاریکاتور پیامبر اسلام(ص) را به مثابه ی حمایت از تروریسم تلقی می کنند.

وی افزود:در این شرایط رسانه های کشورهای اسلامی برای تبیین تفاوت اسلام حقیقی و سیره ی صلح طلب نبوی با تروریسم و اسلام امریکایی می بایست با مداقه و هوشمندی به تولید محتوا و روشنگری بپردازند. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: این ترور ها همچنین به خوبی نشان داد که مکرون در خصوص مبارزه با تروریسم آدرس اشتباه می دهد. تروریسمی که توسط خود غرب بنا نهاده شده است و به طرق مختلف از آن حمایت کرده اند و امروز فرانسه میوه ی همان سیاست ها در حمایت از تروریست را برداشت می کند.

وی ادامه داد: ما می خواهیم به رئیس جمهور فرانسه بگوییم اگر امروز یک حرامی به نام اسلام و پیامبر مهربانی، سر یک بانوی بی گناه را در مقابل انظار ملت‌ بزرگ و نجیب فرانسه از بدن جدا کرده است، آن مدافع مظلومین جهان سرباز فداکاری که با رشادت و شهامت غیرقابل وصف خود، آن حیوان جانی را به سزای عمل ننگینش می رساند،سربازی بود که با تمام وجود راه و رسم موحدان زمین را سرلوحه اندیشه و عمل خود میدانست، اما شما و اربابان ددمنش و دیوانه سرشت تان او را با نیرنگ و ناجوانمردی هرچه تمام تر مورد ترور قرار دادید؛آن عزیز قهرمان کسی نبود جز سردار دل های بزرگ و آزاداندیش جهان ،سردار سپاه اسلام حقیقی،اسلام مهربانی، ابر مردی به نام شهید حاج قاسم سلیمانی؛راه مبارزه با تروریسم همان راهی است که سردار شهید ما، حاج قاسم سلیمانی آن را می پیمود.

این نماینده مجلس در ادامه گفت:  راه انسانی الهی که تمام زندگی خود را وقف مبارزه با تروریسم کرد و در این راه تا پای جان ایستاد و در نهایت نیز در این مسیر به دست بنیان گذاران تروریسم در جهان به شهادت رسید. راه ما همان راه است و باقدرت و شهامت با تکفیر و تروریسم مبارزه خواهیم کرد.

محمودوند تصریح کرد: شما غربی ها که اهل محاسبه هستید ،اگر سلیمانی و یاران سلیمانی با دل دریایی خود و پشتوانه مادی و معنوی ملت بزرگ ایران به صف شیاطین تکفیری نمی زدند آیا آمار اقدامات تروریستی در فرانسه و غرب به همین آمار اندک و ناچیز بسنده می کرد؟