سمیه رفیعی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم در تشریح جلسه این کمیسیون با حجت الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور، به «پارس‌نیوز» گفت: «این جلسه با هدف بررسی راهکارهای حل مشکلات مربوط به حوزه کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست برگزار شد. با قرارگیری سازمان بازرسی کل کشور در کنار مجلس، بعد نظارتی می‌تواند دوچندان تقویت شود.

وی افزود: «در این جلسه موضوع نهاده های دامی، راهکار مقابله با زمین‌خواری و دست اندازی‌ها به زمین و منابع طبیعی، مدیریت منابع آب و نیز مورد بررسی قرارگرفت.»

رفیعی تصریح کرد که مهمترین مشکل کنونی این است که تمام ارزی که به این بها اخذ شده در راستای این هدف هزینه نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین گفت: «بالغ بر ۱۰۰ قانون برای مواجهه با زمین‌خواری وجود دارد و همین موضوع موجب شده تا رسیدگی علی‌رغم قاطعیت دستگاه قضا، دشوار شود. طی این جلسه مقرر شد که سازمان بازرسی کل کشور، نسبت به اصلاح قوانین در این زمینه اقدام و مجلس شورای اسلامی سایر‌موضوعات را مورد بررسی خود قراردهد.»

او اضافه کرد: «طی این جلسه، حجت‌الاسلام درویشیان مطرح کرد که برخورد قضایی در حوزه زمین‌خواری به دلیل پراکندگی قوانین در این حوزه تا حدودی دشوار شده است. لذا برآنیم تا دروهله نخست، اصلاحات لازم در مقابله با زمین خواری انجام شود.» 

نماینده مردم تهران درپایان این گفت‌وگو ضمن بیان اینکه درباره ارز تخصیص داده شده برای تامین نهاده‌های دامی نیز بحث شده است، بیان کرد: «گزارشی از اقدامات سازمان بازرسی کل کشور در این جلسه ارائه شد که با حضور رئیس جدید سازمان بازرسی کل کشور شاهد تحولات زیادی در این حوزه بودیم.»