به گزارش پارس به نقل از مشرق، شیخ ماهر عبدالرزاق، رییس جنبش الاصلاح و الامة لبنان که روز گذشته از حمله مسلحانه تروریست ها جان سالم به در برد به" رسا" گفت: گروهی از تروریست ها که نیمه شب گذشته با حمله به منزل بنده و تیراندازی شدید قصد ترورم را داشتند با مقاومت محافظان نتوانستند کاری از پیش ببرند و از صحنه گریختند.

شیخ ماهر عبدالرزاق با انتقاد از اندیشه تکفیری برخی از گروه ها در لبنان و سایر کشورهای اسلامی عنوان کرد: تکفیری ها با تحجر کامل به حذف افراد غیر هم فکر خود اقدام می کنند که این امر بسیار تاسف برانگیز و نا امید کننده است. گروه های تکفیری هیچ منطق و حجتی غیر از خشونت و قتل و کشتار ندارند.

این عالم اهل تسنن لبنانی با تاکید بر پایداری بر مواضع وحدت طلبانه خود و حمایت از مقاومت اسلامی گفت: جرم ما حمایت از وحدت اسلامی و مواجهه با فتنه های مذهبی و طایفه ای در لبنان است. به اعتقاده من وحدت اسلامی ضرورت دینی و انسانی است که می تواند جهان اسلام را از باتلاق اختلاف خارج سازد.

رییس جنبش الاصلاح و الامة مواجه با پروژه آمریکایی صهیونیستی در منطقه را دلیل دیگر نارضایتی گروه های تندرو از خود دانست و گفت: تلاش برای مقابله با توطئه های رژیم صهیونیستی، گروه های تکفیری و تروریستی را خشمگین می کند.

وی تاکید کرد که موج فتنه در لبنان به راه افتاده و درگیری هایی که منطقه صیدا و سایر شهرهای لبنان شاهد آن است نشأت گرفته از همان پروژه آمریکایی صهیونیستی است که از حامیان زیادی در منطقه دارد.

شیخ ماهر عبدالرزاق با تمجید از سخنان و اقدامات حضرت آیت الله خامنه‎ ای در زمینه وحدت شیعه و سنی گفت: اظهارات وحدت طلبانه آیت الله خامنه ای نقش پررنگی را در تقویت یکپارچگی امت اسلامی ایفا کرده است.

وی همچنین درپایان این گفت وگو انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور منتخب را به ملت ایران تبریک گفت.

گفتنی است وی در کنفرانس خبری که روز گذشته در منزل خود در منطقه برقیال برگزار کرد با تاکید برلزوم برخورد قاطع نیروهای امنیتی با عاملان ناامنی و هرج و مرج در لبنان، تاکید کرد که پیش از این با هیچگونه تهدیدی از سوی افراد ناشناس مواجه نشده بود.

ماهر عبدالرزاق بیان داشت: ما به عنوان علمای لبنان به هیچ گروهی اتهام وارد نمی کنیم و همواره معتقدیم که رژیم صهیونیستی دشمن اول و آخر همه لبنانی ها و مسلمانان است.