به گزارش پارس به نقل از مهر، آیت الله احمد خاتمی پیش از ظهر یکشنبه در جشن مهدی موعود با اشاره به اینکه انتخابات ایران دنیای استکبار را غافگیر کرد افزود: چندی قبل از شروع انتخابات رسانه های بیگانه با بیان اینکه جلیلی کاندیدای نظام است شیطنت خود را آغاز کردند که با استفاده از این ترفند بتوانند به نظام ضرباتی را وارد کنند.

وی تصریح کرد: اما بعد از انتخابات دشمنان تا مدتی غافلگیر شدند و اولین مصاحبه رئیس جمهور منتخب نیز مصاحبه ای اصولگرایانه بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اصولگرایان در این انتخابات رای نیاوردند افزود: برای ما اصولگرایی مهم است که روحانی نیز در عمل اصولگرایانه عمل می کند و در انتخاب کابینه نیز از افراد ولایتمدار، قانون مدار و لایق و خدمتگذار استفاده می کند.

خاتمی با بیان اینکه ما نقد و تعریف را در دولت آینده نیز خواهیم داشت، یادآور شد: اگر رئیس جمهور منتخب افراد ولایت مدار، قانون مدار و در کل دولتی فراجناحی باشد آفرین و صد آفرین ما را به همراه خواهد داشت اما اگر حرکتی نادرست نیز داشته باشد نقد ما را به همراه دارد

 

وی افزود: ما همان آدم هشت سال پیش هستیم، زمانی که دوستی ما با مردم اسرائیل مطرح شد و معاون اولی آدم دردسرساز تایید شد در خطبه های نماز جمعه نقد کردیم چرا که با هیچ کس عهد اخوت نداریم و با هیچ کس هم دشمن نیستیم و این حرکت ما حمایت ناصحانه است

 

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: در انتخابات هفته گذشته یک نفر با ۵۱ درصد رئیس جمهور شد و نظام از خورده آراء رئیس جمهور منتخب نیز پاسداری کرد و شاهد رفتار بسیار خوب رقبا نیز بودیم

 

آیت الله خاتمی یادآور شد همین دولت انتخابات ۸۸ را نیز برگزار کرد در آن زمان با این که انتخابات خوب و درست برگزار شد گروهی بحث تقلب و دروغ را مطرح و به دولت تهمت زدند و به دلیل اینکه رای نیاورده بودند کشور را هشت ماه دچار التهاب کردند

.

وی تصریح کرد: اگر اصولگرا رای آورد خدمت می کند و اگر هم رای نیاورد کینه توزی نمی کند که به این فضا فضای قانون مداری می گویند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به نوع مدیریت امام زمانی تاکید کرد: نوع مدیریت در عصر حضرت ولی عصر (عج) اینگونه باید باشد که مدیران توجه ویژه ای به زیرمجموعه های خود داشته باشند تا احکام الهی حفظ و مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله خاتمی افزود: حقوق بگیر نظام باید حرمت نظام را حفظ کند نه این که خانم کارمندی هر گونه که دلش بخواهد سر کار حاضر شود.

عضو خبرگان رهبری با بیان این که لعنت به کسانی که دعوت به حجاب را تبدیل به خشونت می کنند گفت: توجه یک مدیر به رعایت حجاب در زیرمجموعه خود کار سخت و دشواری نیست و به راحتی می تواند خانم هایی را که در مجموعه آن مدیر کار می کنند و حجاب خود را رعایت می کنند را تشویق کند و با این کار بانوانی که توجه درست به حجاب ندارند نیز متوجه اشتباه خود می شوند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: برپایی نماز جماعت، توجه به حجاب، توجه به حق الناس از مهمترین نوع مدیریت در عصر امام زمان است چرا که این نوع مدیریت دغدغه معنویت دارد.

وی یادآور شد: باید به مسئله ساماندهی نظام اداری کشور توجه ویژه شود، بی انصافی است که انبوه مدیران پاک دست نظام را نبینیم اما اندک مدیری را که با آبرو نظام بازی می کنند مورد برخورد قرار نگیرند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه رابطه سالاری بدترین منکرات در نظام اداری کشور است گفت: رابطه سالاری مصداق فساد نظام اداری است اما باید توجه داشت اگر کسی نامه ای به ارباب رجوعی بدهد که حق به حق دار برسد پارتی بازی به حساب نمی آید.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: ناراضی پروری منکر بزرگی در نظام است، پول زیرمیزی با مدیریت امام زمان سازگار نیست چرا که مدیریت امام زمانی مدیریت خوبان متدینین و حزب الهی های واقعی است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: مدیران باید توجه داشته باشند که افراد متدین و حزب الهی واقعی موی دماغ آنان نیستند و اگر این افراد را اخراج کنند حتی اگر نمازشب خوان باشند و زیارت عاشورای این مدیر هم ترک نشود مدیریت او مدیریت امام زمانی نیست