به گزارش پارس نیوز، 

وزیر دفاع با رد اتهامات علیه ایران مبنی بر دخالت در حمله به تاسیسات نفتی عربستان گفت: یک طرف درگیری یمنی‌ها هستند که به صراحت اعلام کردند این کار را انجام داده‌اند. طبق این خبر وی افزود: به لحاظ نظامی حدود دو سال قبل نیز یمنی‌ها چنین عملیاتی را انجام داده بودند و به یک فرودگاه در امارات حمله کرده بودند و موشک با برد ۱۲۰۰ کیلومتر شلیک کرده بودند.

بر اساس اخبار شهر خبر در ادامه تلاش‌های واشنگتن برای فضاسازی علیه جمهوری اسلامی ایران به بهانه حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، یک مقام ارشد آمریکایی روز سه‌شنبه گفت، شورای امنیت سازمان ملل متحد باید در این پرونده وارد عمل شود. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این مقام ارشد آمریکایی به گروهی از خبرنگاران گفته است: «ما معتقدیم که شورای امنیت سازمان ملل متحد باید نقش ایفا کند. به عربستان سعودی حمله شده و آن‌ها حق دارند که از شورا درخواست مداخله کنند.

بنابر اخبار سیاسی شهر خبر آمریکا مدعی شده است شواهدی از مقصر بودن ایران در حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی را هفته آینده در مجمع عمومی سازمان ملل ارائه می‌دهد. یک مقام آمریکایی بدون ذکر نام گفت: ایالات متحده قرار است شواهدی از مقصر بودن ایران در حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی را هفته آینده در مجمع عمومی سازمان ملل ارائه دهد. طبق اخبار واشنگتن مدعی است که در این حمله نه تنها از پهپادها بلکه از موشک‌های کروز نیز استفاده شده است و این حمله از طرف ایران و نه از یمن صورت گرفته است.

بر اساس اخبار وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص نقش ایران در مسئله آرامکو، یادداشت رسمی در محکومیت اظهارات مقامات آمریکایی به سفارت سوئیس ارسال کرده است. طبق این خبر ، وزارت امور خارجه در این یادداشت تأکید کرده است که در صورتی که آمریکا اقدامی علیه ایران انجام دهد، ایران بلافاصله واکنش نشان خواهد داد و واکنش ایران محدود به منشأ تهدید هم نخواهد بود.

به گزارش اخبار سیاسی شهر خبر شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، در کنفرانس خبری در جده اعلام کرد، در تلاش برای شناسایی مغز متفکر حمله به آرامکو و کسانی که در آن مشارکت کرده‌اند، هستیم. طبق این خبر وزیر انرژی عربستان ادعا کرد، ریاض تاکنون نمی‌داند چه کسی پشت حملات به تاسیسات آرامکو بوده و از این رو در حال تلاش برای شناسایی مغز متفکر این حملات است! این ادعا در حالی است که انصارالله یمن به صراحت مسؤولیت این حملات را برعهده گرفته است.

بر اساس اخبار شهر خبر وزیر دفاع جدید ژاپن روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگاران تاکید کرد که توکیو هیچ اطلاعاتی که نشان دهد ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی دست داشته است ندیده است. تارو کونو که به تازگی از وزات خارجه به وزارت دفاع ژاپن رفته است در ادامه افزود: «ما هیچ اطلاعاتی که به ایران درباره این حملات اشاره کند نداریم. ما معتقدیم که حوثی‌های یمن این حملات را انجام داده‌اند و خودشان نیز مسئولیت آن را پذیرفته‌اند».

اخبار سیاسی  را از سایت شهر خبر دنبال کنید.